Więcej
  Strona głównaInstytucjePiosenka na każdą pogodę... w "Jedynce"

  Piosenka na każdą pogodę… w „Jedynce”

  15 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Warce odbył się kolejny Festyn Rodzinny, którego motywem przewodnim była POGODA. Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Gminy pani Anna Matyjas.

  Już od rana na placu przed szkołą zaroiło się od kolorowych stoisk. Poszczególne klasy, nawet te najmłodsze, przygotowały wspólnie z wychowawcami i rodzicami, cieszący się dużą popularnością, kiermasz używanych książek i loterię fantową. Można było kupić przytulankę, ręcznie wykonane i malowane wazoniki, biżuterię oraz obrazki malowane na szkle. Ponadto był duży wybór pysznych słodkości, napojów, owoców, kiełbaski z grilla, tosty, popcorn i wata cukrowa.

  Przy jednym ze stoisk klasa IVa przygotowała pokaz poświęcony Muzeum Figur Woskowych. Uczeń przebrany za króla Henryka VIII, jego sześć żon oraz Beatlesi w oryginalnych strojach, przygotowanych przez rodziców, prezentowali się znakomicie.

  Dla najmłodszych udostępniono nadmuchiwaną zjeżdżalnię i mini-trampolinę oraz przygotowano inne atrakcje (malowanie twarzy, bańki mydlane). Jednak najważniejsza była scena, na której występowali uczniowie. Imprezę poprowadzili: Zuzanna Pawelczyk oraz Filip Stolarski jako prezenterzy pogody.

  „Piosenka jest dobra na wszystko” – przekonywała klasa Va. Wśród wykonywanych utworów pojawiły się, m.in. „Deszczowa piosenka” i „Deszcz”. Na szczęście aura dopisała i zgodnie ze słowami jednej z piosenek było „Tyle słońca w całym mieście”. Być może wszystko to za sprawą klasy IId, która zaśpiewała „Słoneczko nasze rozchmurz buzię”. Podczas występu klasy IIIa razem z dziećmi zaprezentowali się rodzice, śpiewając „Niech zawsze będzie słońce”. W radosny nastrój wprowadziła wszystkich skoczna piosenka „Mamma Mia!”, wykonana przez uczniów klasy IVb. Jak się wkrótce okazało, kolejne pokolenia doskonale bawiły się przy starych przebojach takich jak „Kolorowe jarmarki”, „Stan pogody” czy „Chodź, pomaluj mój świat”.

  Festyn był doskonałą okazją do zapoznania uczestników z historią szkoły, którą przybliżyła wystawa kronik szkolnych.

  Całe przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą była pani Dyrektor Agnieszka Skrzypczak, nie byłoby możliwe bez współpracy z Rodzicami w myśl hasła „Razem możemy więcej i lepiej”. Na podobne zaangażowanie z ich strony liczymy również w przyszłym roku. Swoją pomoc zaoferował również ZUK Warka, udostępniając scenę, na której występowali uczniowie.

  Impreza była naprawdę udana i kolorowa, a parasolki, które stanowiły jeden z elementów dekoracji, chroniły bardziej przed słońcem niż deszczem i – miejmy nadzieję – taka pogoda utrzyma się w Warce przynajmniej do końca wakacji.

  Renata Pietrzak

  Festyn PSP1

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE