14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePlanowanie działań rewitalizacyjnych

  Planowanie działań rewitalizacyjnych

  W czerwcu Burmistrz Warki podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego na udzielenie dotacji celowej w kwocie 112 600 zł. Celem jest opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Warka.

  Nasz wniosek uzyskał aż 86% punktów możliwych do zdobycia i otrzymał postulowaną dotację. Wykonanie Programu będzie wsparte dzięki temu w 90% ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

  Program musi posiadać każda gmina, która zamierza ubiegać się w nowej perspektywie unijnej o środki na działania rewitalizacyjne. Ma on za zadanie obejmować aspekty techniczne, gospodarcze, środowiskowe i społeczne oraz być poprzedzony diagnozą i konsultacjami. Wyłoniono już wykonawcę programu, a prace nad dokumentem potrwają do października tego roku, gdzie końcowym etapem będzie wpisanie do wykazu programów rewitalizacji prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

  Urząd Gminy

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE