2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeStypendia dla młodzieży z gminy Warka

  Stypendia dla młodzieży z gminy Warka

  Lokalny Fundusz Stypendialny

  Na młodych z gminy Warka znów czekają stypendia. To już 6. edycja Lokalnego Funduszu Stypendialnego, który funkcjonuje na terenie gminy dzięki wsparciu Samorządu Warki, lokalnych przedsiębiorców, szkół i aktywnych stypendystów. Organizatorem jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki środkom z Fundacji im. Stefana Batorego

  Od 2011 roku, kiedy to fundusz ruszył w naszej gminie przyznano 129 stypendiów na kwotę 176 tys. zł. Co roku ponad dwudziestka stypendystów otrzymuje wsparcie w wysokości 1500zł rocznie na zakup kursów, książek, sprzętu i inne potrzeby materialne, by rozwijać swoje zainteresowania. To grono się powiększy się wkrótce o nowe osoby, – Stowarzyszenie zaprasza do składania wniosków w obecnej edycji do 23 września.

  Wnioski można składać od 1 do 23 września przez stronę www.stowarzyszeniewarka.pl. Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gminy Warka. Ma on na celu wsparcie młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania – a nie mają takiej możliwości z uwagi na czynniki ekonomiczne. Kryterium formalnym jest dochód – nie wyższy niż 1200zł netto/osobę/m-c. Stypendium przewidziane w roku 2016/2017 to 150zł/m-c przez 10 miesięcy roku szkolnego. Celem funduszu jest także budowanie społeczności zaangażowanych społecznie młodych osób, dlatego wysoko cenione jest doświadczenie w wolontariacie. Szczegóły dotyczące konkursu zawiera Regulamin dostępny na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl.

  Stypendysta może przeznaczyć otrzymane stypendium na np.: zakup książek, opłaty za kursy, dojazd na kursy, programy komputerowe, wyżywienie i ubrania, pomoce naukowe, sprzęt lub ubranie sportowe, pomoce do twórczości artystycznej lub inne sprzyjające rozwojowi wiedzy i talentów Stypendysty.

  W razie pytań, skontaktuj się z Organizatorem: Koordynator: Agata Sotek, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. –  Agata Sotek, asotek@stowarzyszeniewarka.pl, tel. 504 968 412

  Lokalny Fundusz Stypendialny realizowany jest przy wsparciu finansowym Fundacji S. Batorego, Gminy Warka oraz lokalnych firm. Projekt wspierają Partnerzy: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z gminy Warka.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE