Co słychać w Moderato?

Co słychać w Moderato?

Wrzesień. Dla dzieci i młodzieży to pierwszy miesiąc szkoły. Dla dzieci i młodzieży grających w Orkiestrze Moderato, to pierwszy miesiąc muzyki…

Jak co roku Moderato stwarza młodym ludziom możliwości do rozwoju i podtrzymywania swoich pasji muzycznych. Warecka Orkiestra, która w roku poprzednim zdobyła m.in. dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy Orkiestr w Rastede w Niemczech, rozpoczęła nabór w klasach instrumentalnych trąbki, puzonu, saksofonu, klarnetu, fletu, tuby i perkusji. Poszukiwani ludzie z pasją. Orkiestra działająca w strukturach Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, prowadzona przez Artura Gębskiego posiada znakomicie wykwalifikowaną kadrę instruktorów – muzyków z powołania. Dość powiedzieć, że większość z nich stanowi trzon Filharmonii Świętokrzyskiej. Dodajmy do tego młodzież na co dzień ciężko pracującą nad swoimi instrumentami i mamy sukces. Czy aby na pewno ? Gdzieś zawsze jest ten nieuchwytny czynnik niezależny od nikogo. Co to jest ? Pasja? Praca? Zabawa? A może poczucie rodzinnej wspólnoty, które napędza do tego co robimy? Które daje się osiągnąć, kiedy posiadamy wszystko to co powyżej ? Nie wiadomo… ale może ktoś z Was spróbuje się dowiedzieć. Muzyka na Was czeka.

W ostatnim czasie wareccy muzycy mieli okazję zaprezentować się zarówno rodzimej publiczności uświetniając swoim występem oficjalne otwarcie kompleksu lekkoatletycznego 10 września jak i osobom uczestniczącym w 8. Letnim Festiwalu Orkiestr Dętych w Mińsku Mazowieckim 28 sierpnia.

Kontakt w sprawie udziału w zajęciach muzycznych w Moderato: GIK „Dworek na Długiej” (+48 6672270, dworek@dworek.warka.pl) lub bezpośrednio z dyrygentem (Artur Gębski – 664-558-405).

Udostępnij:
← A jaka jest Twoja kultura? Informacje o postępie prac inwestycyjnych →

Dodaj komentarz