0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZimowa odmiana wareckiego rynku

  Zimowa odmiana wareckiego rynku

  Już teraz warto zacząć się szykować na czas „zimowej odmiany”. Ale o co chodzi? Odmiana jabłka? Odmiana otoczenia? – tak i to oba na raz! Odmieńmy warecki rynek nadając mu jabłkowy wymiar – wejdźmy już w grudniu, w przedświątecznej atmosferze, w kolejny rok – Rok Jabłkowej Warki! Jak się włączyć? Grupy i organizacje mogą ustroić swoje drzewko na rynku – motywem przewodnim jest jabłko, choć technika już dowolna. Mieszkańców Warki zapraszamy do zakupu prezentów pod choinkę na kiermaszu bożonarodzeniowym. Wspólnie i uroczyście „odpalimy” choinkę na rynku przy szopce i przy dźwiękach kolęd. Będzie można wykonać samodzielnie świąteczne ozdoby z jabłek w ramach zajęć rękodzielniczych. A jak to mówią „Wszystko dobre co się kończy… dobrym posiłkiem” – dlatego nie zabraknie również jabłkowego poczęstunku.

  Zima – zazwyczaj wita nas każdego dnia przenikliwym chłodem, nieprzyjemną aurą, często brakiem promieni słonecznych. Puste, smutne drzewa, brak falujących na wietrze liści, każdy z nas opatulony ciepłym szalem w pośpiechu przemierza wareckie ulice, aby jak najszybciej znaleźć się w ciepłym miejscu. Krajobraz takiej Warki skłania do tego, aby nadać jej świątecznego charakteru, który zawsze „ociepla” wizerunek miasta. Dlatego właśnie 18 grudnia nadejdzie czas „zimowej odmiany”… Dla mieszkańców Warki czeka moc atrakcji.

  1. Warecki charytatywny kiermasz świąteczny

  Dotychczas organizowany w sali Ochotniczej Straży Pożarnej tym razem wyjdzie na warecki rynek, ciesząc oczy ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi. Uczestnicy będą mogli zakupić zatem niepowtarzalne dekoracje zdobiące ich dom w okresie świątecznym dzięki czemu wesprą lokalne inicjatywy. Zgłoszenia do kiermaszu do 9 grudnia 2016r.

  1. Wspólne dekorowanie jabłkowych świątecznych drzewek

  Grupy społeczników działających na terenie gminy Warka podejmą się wyzwania udekorowania drzewek znajdujących się na rynku. Motywem przewodnim tej akcji będzie jabłko. Rynek zatem stanie się namiastką kolorowego, jesiennego sadu, który wpuści trochę koloru do szarego krajobrazu zimy.

  1. Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych

  Podczas wspólnego świętowania na rynku będzie można wziąć udział w warsztatach z tworzenia różnych ozdób świątecznych, które udekorują dom w czasie nadchodzących świąt.

  1. Szopka pełna jabłek i wspólne kolędowanie

  Obecni tego dnia na rynku będą mogli zobaczyć warecką szopkę w nowej odsłonie, odsłonie jabłkowej. Tegoroczna szopka usytuowana na środku wareckiego rynku, która zachwyca zarówno dzieci i dorosłych, będzie pełna kolorowych jabłek. Przy szopce nie zabraknie tych najważniejszych  i najpiękniejszych kolęd, które będą towarzyszyły mieszkańcom Warki podczas przedświątecznej krzątaniny i w całym okresie Bożego Narodzenia.

  1. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę

  Przedstawione zostaną wyniki obradowania jury konkursowego, a także przeprowadzona zostanie 2 część głosowania publiczności. Pierwszą będzie głosowanie internetowe, w tygodniu poprzedzającym wydarzenie na stronie www.warka24.pl. Wszystkie szopki wykonane przez dzieci i młodzież zostaną zaprezentowane na rynku w formie wystawy.

  1. Jabłkowy poczęstunek

  „Zimowa odmiana” to także wspólny posiłek. Wszyscy goście, którzy będą świętować 18 grudnia na wareckim rynku będą mogli skosztować pysznych przekąsek z jabłkiem, które na pewno zaskoczy niejednego swoim smakiem.

  1. Symboliczne zapalenie choinki

  Pierwsze chwile zmroku, który przecież zapada w zimę tak wcześnie rozjaśni piękna, duża warecka choinka – również udekorowana jabłkami. Po wspólnym odliczaniu rozbłyśnie wieloma światełkami, co będzie symbolem rozpoczęcia świątecznej atmosfery i da znak, że właśnie rozpoczyna się magiczna chwila świąt na które czekają wszyscy przez cały rok.

  „Zimowa odmiana” poprzedzi tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Wspólne świętowanie pozwoli poczuć się mieszkańcom Warki i okolic jak jedna wielka rodzina – dlatego też zapraszamy na warecki rynek 18 grudnia na godz. 12.00 – razem rozpoczniemy i stworzymy świąteczną aurę wokół nas.

  Koordynatorem Akcji „Zimowa Odmiana” jest Dworek na Długiej w ramach projektu „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji”. Zachęcamy chętnych do udziału do zgłoszenia się do Dworku – adres: dworek@dworek.warka.pl, tel. 48 667 22 70 lub osobiście w Dworku na Długiej.

  Projekt „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW przez partnerstwo lokalnych organizacji i instytucji.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE