Nasi szachiści walczą i w Warszawie, i w Warce…

Nasi szachiści walczą i w Warszawie, i w Warce…

Drużynowi mistrzowie i wicemistrzowie naszego powiatu, odpowiednio PSP Ostrołęka i ZSP Nowa Wieś, wzięli udział w mających miejsce 19 listopada w Warszawie Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. W zawodach startowało blisko 100 czteroosobowych zespołów reprezentujących placówki z terenu całego województwa. Nasze drużyny miały odległe numery startowe (Ostrołęka – 45, Nowa Wieś – 83) odzwierciedlające ranking zawodników, jednak fenomenalny początek turnieju w wykonaniu naszych szachistów pokazał, że wszyscy muszą się z nimi liczyć.

Po 4 rundach szkoła z Ostrołęki miała aż 3.5 na 4 punkty meczowe! Wygrała z rozstawionymi z 21 i 10 numerami startowymi drużynami i zremisowała z 13 ekipą. Nowa Wieś również dobrze sobie radziła. Pokonała drużyny z 44 i 29 numerami oraz zremisowali z 36 ekipą. Przegrała tylko raz ze szkołą rozstawioną na 18 miejscu. Wyśmienity początek zawodów spowodował, że obie nasze drużyny już do końca turnieju walczyły z silniejszymi rywalami. Ostatecznie Ostrołęka grając prawie cały czas na czołowych szachownicach ze szkołami z pierwszej i drugiej dziesiątki, zajęła dobre 25 miejsce na 94 szkoły, uzyskując bilans 4-1-3 (wygrane-remisy-przegrane). Nowa Wieś uzyskała 52 lokatę, notując wynik 3-2-3, co zważywszy na dopiero 83 numer startowy i grę z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami również było niezłym osiągnięciem.

III Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W niecały miesiąc później, 13 grudnia, nasi młodzi szachiści dali pokaz swego talentu w miejscowym turnieju, jakim była trzecia odsłona Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Tym razem gospodarzem zawodów była szkoła nr 1 w Warce. Przewodząca w Lidze Ostrołęka wystawiła skład pozbawiony dwóch liderów, dając szansę na udział w turnieju mniej doświadczonym zawodnikom. W związku z tym walka o czołowe lokaty była bardzo wyrównana. Pierwszy raz w historii rozgrywek Ligi na najwyższym stopniu podium stanęły dwie szkoły. Po 12 punktów uzyskali reprezentanci Nowej Wsi oraz zawodnicy Jedynki, którzy świetnie wykorzystali atut „własnego boiska” – a raczej szachownicy. Podium zamknęli z 11.5 oczkami uczniowie z Ostrołęki, utrzymując tym samym bezpieczne prowadzenie w Lidze.

Najlepsza trójka zawodów:

  1. Kacper Tulo 5 (Nowa Wieś)
  2. Michał Cybulski 4 (Wrociszew)
  3. Mateusz Szcześniak 4 (Konary)

Klasyfikacja drużynowa po 3 rundach Ligi

  1. PSP Ostrołęka – 40,0
  2. ZSP Nowa Wieś – 35,5
  3. PSP Michałów – 33,5
  4. PSP Konary – 32,5
  5. PSP Wrociszew – 32,0
  6. PSP 1 Warka – 27,5
  7. PSP 2 Warka – 27,5

 

 

Udostępnij:
← Zapraszamy na piłkarski Memoriał! Zostań królową szarlotki! →

Dodaj komentarz