-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeStypendyści dzielą się wiedzą z najmłodszymi

  Stypendyści dzielą się wiedzą z najmłodszymi

  Stypendystki Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. w grudniu przeprowadziły warsztaty chemiczne dla dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
  w Warce.

  Zajęcia to pomysł uzdolnionych chemicznie Stypendystek, które wykorzystując swoją wiedzę i pasję chciały wesprzeć swoich kolegów i koleżanki w kolejnej edycji Funduszu. Swój pomysł wcieliły w życie rozpoczynając cykl warsztatów dla klas podstawowych.

  Warsztaty odbyły się w ramach zajęć przyrodniczych prowadzonych przez nauczycielki Annę Wilczyńską i Irenę Domańską. Uczniowie obserwowali reakcje chemiczne i śledzili zaskakujące efekty. Doświadczenia chemiczne na bazie substancji spożywczo–aptecznych urozmaiciły zajęcia młodych przyrodników. Eksperymenty takie jak „czarne węże Faraona”, „ciuchcia” czy „duch w butelce” zrobiły naprawdę ogromne wrażenie i zainteresowały uczniów wiedzą przyrodniczą. W styczniu odbędą się zajęcia również w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz Publicznym Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce.

  Lokalny Fundusz Stypendialny realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu finansowym Fundacji Stefana Batorego, Gminy Warka, zbiórek Stypendystów, lokalnych firm i osób przekazujących 1% podatku.

  PSP nr 2 Warka

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE