Strona głównaInstytucjeCeSiRZwycięstwo z liderem

Zwycięstwo z liderem

PUŁASKI Warka sprawił nie lada niespodziankę podczas meczu koszykówki, który odbył się 21 stycznia w CeSiR! W pojedynku z liderem III ligi Hutnikiem Warszawa wyszedł zwycięska ręką, wygrywając spotkanie 72:70.

21 stycznia w hali sportowej CeSiR odbyło się rewanżowe spotkanie rozgrywek III ligi koszykówki między Pułaski Warka a Hutnikiem Warszawa. W pierwszym spotkaniu warczenie doznali bolesnej porażki przegrywając na terytorium rywala 101:52. Było wiadomo że rewanżowi mecz nie będzie należał do łatwych… Pułaski jednak zafundował nam wielką niespodziankę. Od pierwszych minut spotkania postawił gościom wysoko poprzeczkę i prowadził wyrównany pojedynek. Akcje kosz za kosz cieszyły oko kibiców. Pierwszą kwartę gospodarze zakończyli z wynikiem 23:21. Druga odsłona meczu to lepszy okres gry Hutnika, który przechylił nieznacznie szalę zwycięstwa na swoją stronę i druga kwartę prowadził 43:38. Pułaski Warka jednak nie zrezygnował z walki o zwycięstwo. W trzeciej odsłonie meczu przystąpił do ofensywy. Grał spokojnie i rozważnie kończąc akcje celnymi rzutami. W końcu zaczęły wpadać rzuty za linii 3 punktów i udało się doprowadzić do remisu i wyjść na prowadzenie! Trzecia kwarta to wynik 63:53 dla Warki. W ostatniej odsłonie meczu do głosu jednak  doszli zawodnicy Hutnika. Emocji nie brakowało. Rywale systematycznie odrabiali straty, a na minutę do końca spotkania doprowadzili do wyniku 70:72! Na szczęście wareccy koszykarze w decydującym momencie  zachowali zimną krew i obronili wynik, zwyciężając 72:70 z liderem rozgrywek III ligi koszykówki.