Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWalki na szachownicy coraz bliżej finału

  Walki na szachownicy coraz bliżej finału

  Ostatniego dnia stycznia, szachiści ze wszystkich zakątków gminy zawitali w progi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce, gdzie miał miejsce piąty już turniej Ligi Szachowej. Szkolna stołówka pełniąca rolę sali gry najwyraźniej przypadła naszej młodzieży do gustu, o czym świadczyć może ilość odwiedzin w sąsiadującej kuchni, w której można było podładować nieco akumulatory – szachista też człowiek i jeść coś w końcu musi. Zawody zapowiadały się bardzo ciekawie ze względu na dużą ilość szkół walczących o awans do wielkiego finału, w którym niestety nie dla wszystkich starczy miejsca. Równie interesujący był pojedynek dwóch liderów klasyfikacji indywidualnej – Kacpra Tulo z Nowej Wsi i Michała Cybulskiego z Wrociszewa. Turniej wygrali w świetnym stylu reprezentanci Ostrołęki inkasując 14 punktów i wyprzedzając o 2 oczka drużyny z Konar i Nowej Wsi. Cała trójka może już powoli przygotowywać strategię na finałowe starcie, w którym pozostaje zatem tylko jedno wolne miejsce. Walka o awans rozegra się tymczasem pomiędzy sąsiadami z Michałowa i Wrociszewa. Obaj wspomniani wyżej indywidualni liderzy Ligi, zgodnie uzyskali słabe jak na ich możliwości 3 punkty, pozwalając tym samym zbliżyć się do nich grupie pościgowej.

  Na zakończenie warto jeszcze w telegraficznym skrócie wspomnieć o dużym sukcesie Filipa Pułapy (PSP nr 1 w Warce), jakim było zdobycie przez niego brązowego medalu w klasyfikacji generalnej na turnieju w Chylicach 5 lutego.

  Najlepsza trójka zawodów:
  1. Jakub Łukiewicz 5 (PSP Ostrołęka)
  2. Jakub Szczepaniak 4 (PSP Ostrołęka)
  3. Mateusz Szcześniak 4 (PSP Konary)

  Klasyfikacja drużynowa po 5 turniejach
  1. PSP Ostrołęka – 69.5
  2. PSP Konary – 56.5
  ZS-P Nowa Wieś – 56.5
  4. PSP Wrociszew – 53
  5. PSP – Michałów – 52.5
  6. PSP nr 1 Warka – 45
  7. PSP nr 2 Warka – 42.5

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE