Więcej

  Ferie czas zacząć!

  Wielkimi krokami zbliżają się długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Jest to czas w którym pomimo przerwy od zajęć szkolnych społeczność naszej gminy nie próżnuje, tylko stara się zdobywać nowe umiejętności i realizować zainteresowania, których nie ma możliwości spełniać na co dzień w szkole. Tradycyjnie już, instytucje samorządowe działające na terenie gminy Warka (gminne i powiatowa) dbają o dzieci, które tę dwutygodniową przerwę spędzą na terenie naszego miasta.

   Codziennie w godzinach 10-14 (12-15 w CeSiR) zapraszamy do udziału w zajęciach pod hasłem „Jabłkowe Ferie”. W „Dworku na Długiej” będzie można dowiedzieć się jak działa telewizja, jak powstaje jabłko, odnaleźć jego miejsce w sztucę, podszkolić swoje umiejętności manualne i plastyczne jak również nauczyć się kroków tańców integracyjnych, które będzie można zaprezentować podczas dyskoteki walentynkowej czy jabłkowego balu na zakończenie ferii. Centrum Sportu i Rekreacji zadba o dobra kondycję fizyczną, bowiem prawie codziennie będzie można sprawdzać tam swoje umiejętności w grach zespołowych czy turniejach, ale nie tylko bo 15 lutego odbędzie się wycieczka do Warszawy do Sali zabaw i do kina. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce proponuje m.in. udział w jabłkowym plenerze malarskim, poznanie od kuchni pracy muzealników ale i pracę w kuchni czyli wypieki z jabłkiem, spektakl i warsztaty teatralne. Natomiast  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w zajęciach plastycznych oraz zaprasza na spektakl „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”.

  Zachęcamy do pojawienia się w wybranych miejscach kilka minut przed godziną rozpoczęcia zajęć, ponieważ ze względu na warunki lokalowe liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

  Pełny plan zajęć tutaj.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE