-8 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościModernizacja linii kolejowej Radom-Warszawa. Pierwsza umowa podpisana.

  Modernizacja linii kolejowej Radom-Warszawa. Pierwsza umowa podpisana.

  Spółka PKP PLK podpisała pierwszą umowę dotyczącą modernizacji linii kolejowej na trasie Radom-Warszawa. Pierwsza formalizacja to dobry początek w długim procesie negocjacyjnym dotyczącym renowacji owego odcinka.

  Według informacji podanej w poniedziałek przez rzecznika prasowego PKP , roboty obejmą ciąg renowacji urządzeń odpowiedzialnych za sterowanie ruchem na stacjach Warszawa Okęcia i Radom oraz pomiędzy nimi. Szacowany czas realizacji projektu to 33 miesiące, zaś koszty wahają się w granicach 316 000 000 PLN.  Rzecznik informuje także o procedurach prowadzących do wyznaczenia wykonawcy modernizacji stacji Radom. Zlecenie obejmuje przebudowę m.in. peronów oraz układu torów. Po finalizacji procesu przetargowego następnym krokiem zmierzającym do przyspieszania komunikacyjnego będzie podpisanie umów dotyczących modernizacji odcinków od Warszawy Okęcie do Warki.

  Po zakończeniu negocjacyjnej części projektu nadejdzie czas na upragnioną modernizację linii kolejowej liczącej 43 kilometry na odcinku Radom -Warka. Prace mają polegać na ułożeniu drugiego toru oraz budowie dwutorowego mostu nad pilicą.

  Odcinek kolejowy Radom – Warszawa, który każdego dnia pokonują pociągi to blisko 100 kilometrowa odległość.  Obecnie pociągi pokonują tę trasę w blisko 2h. Po rekonstrukcji odcinka, ten czas ma zmniejszyć się o połowę. Wszystko to dzięki zwiększeniu prędkości maksymalnej pociągów do 160 km/h. Koszt całej inwestycji, czyli modernizacji linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom-Warszawa jest szacowany na 1,5 mld PLN.

   

  więcej informacji: www.portalsamorzadowy.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE