-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieRekordowa liczba biegaczy na 1 Grand Prix Warki

  Rekordowa liczba biegaczy na 1 Grand Prix Warki

  Pierwszy z czterech biegów z cyklu Grand Prix Warki 2017 pt.”4 Pory Roku” już za nami. Wiosenna edycja przyciągnęła na start rekordową liczbę zawodników. Do przebiegnięcia siedmiokilometrowa trasa pośród lasów Nadleśnictwa Dobieszyn (Leśniczówka za mostem). W biegu Open wystartowało 98 zawodników, a w biegach dziecięcych blisko pięćdziesięcioro uczniów z wareckich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zwycięzcą biegu okazał się Łukasz Więckowski z Warki, który potwierdził swoją ubiegłoroczną formę startową. Zawodnik klubu START Pułaski Warka uzyskał czas 26:07 wyprzedzając drugiego Karola Grabdę o 31 sekund (26:38). Podium uzupełnił Michał Welber z czasem 26:48. Wśród kobiet tryumfowała Anna Struska-Gałązkowska z czasem 30:58. Kolejne miejsca zajęły biegaczki z klubu KS START Pułaski Warka, Marta Mikołajczyk (33:26) oraz Anna Cieślik (34:05).

  Po zakończeniu biegu Open, na starcie ustawili się uczniowie wareckich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Biegi zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych z dopasowanym dystansem.

  Wśród klas 3-4 pierwsze 3 miejsca zajęli: Julia Walczak (PSP1), Małgorzata Grzesik (PSP2), Zuzia Orzechowska (PSP1) oraz wśród chłopców Dawid Rudnicki (PSP2), Jakub Krawczyk (PSP2) i Wojciech Wroniewicz (PSP1). W tej kategorii wiekowej wystartowało 11 dziewcząt oraz 17 chłopców.

  Wśród klas 5-6  pierwsze 3 miejsca zajęli: Natalia Nowak (PSP2), Gabrysia Kłodzko (PSP1), Nikola Orzechowska (PSP1) oraz wśród chłopców Krystian Dyga (PSP2), Daniel Knotek (PSP1), Maksymilian Wargocki (PSP2). W tej kategorii wiekowej wystartowało 10 dziewcząt oraz 9 chłopców.

  Wśród gimnazjalistów zwycięzcami zostali: Natalia Buczek i Wojciech Szajner.

  Na wszystkich startujących czekał poczęstunek oraz ognisko przy którym można było ogrzać zmarznięte dłonie.

  Impreza odbyła się dzięki wsparciu partnerów zawodów

  • Urząd Miasta i Gminy w Warce
  • KIFATO MK Producent regałów sklepowych i magazynowych
  • Królik Maszyny Sadownicze
  • Office Media
  • Bank Spółdzielczy w Warce
  • Multiagencja ubezpieczeniowa Fudecka&Strawińska
  • Piekarnia Kazana
  • Hotel Złote Runo
  • Nadleśnictwo Dobieszyn
  • Gospodarstwo Sadownicze Grażyna Napiórkowska

  Już dzisiaj zapraszamy na kolejny bieg z cyklu GP Warki, który odbędzie się 18 czerwca 2017. Do skompletowania kolejna część medalu. Zapraszamy również na inne imprezy organizowane przez KS START Pułaski Warka. Więcej informacji o organizowanych imprezach znajduje się na stornie www.warkabiega.pl w zakładce regulaminy oraz na fanpage’u WARKABIEGA. Serdecznie zapraszamy!

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE