15.1 C
Warka
piątek, 9 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPrzygotowani do Wielkiej Nocy

  Przygotowani do Wielkiej Nocy

  Okres przedświąteczny zawsze kojarzy nam się z wielkimi przygotowaniami. Przygotowujemy przede wszystkim siebie – przez okres Wielkiego Postu wyciszamy się, uczestniczymy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, stawiamy przed sobą wyzwania i postanowienia. Przygotowania dotyczą także wszystkiego co nas otacza. Czym byłyby święta, które nie są poprzedzone sprzątaniem, robieniem listy potraw na świąteczne śniadanie, strojeniem domu aby czymś się wyróżniał, aby przypominał nam o radości którą przeżywamy po Zmartwychwstaniu.

  Każdy dom najpiękniej wygląda jeśli ozdobiony jest oryginalnymi dekoracjami. Właśnie takie można było nabyć 9 kwietnia na wareckim rynku. Odbywał się tam bowiem kolejny charytatywny kiermasz świąteczny zorganizowany przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”. Wzięło w nim udział 9 organizacji działających na terenie gminy Warka: Zespół Szkół Specjalnych w Nowej Wsi, Świetlica w Bończy, PSP nr 1 im. P. Wysockiego w Warce, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”, Stowarzyszenie ANIMATOR z Lasek, Szkolne Koło Wolontariatu przy PG w Warce, Parafia pw. św. Mikołaja w Warce.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom wielkanocnego kiermaszu! Do zobaczenia w grudniu, podczas spotkania przed Bożym Narodzeniem.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE