Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRNadchodzi dzień poszukiwaczy skarbów!

  Nadchodzi dzień poszukiwaczy skarbów!

  Kto z nas nie marzy żeby odnaleźć skarb? Kto nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody, która zakończy się odkryciem czegoś ciekawego?

  Okazją do dobrej rodzinnej zabawy połączonej z odkrywaniem wareckich skarbów będzie organizowany w niedzielę 23 kwietnia „Dzień Poszukiwaczy Przygód”, który będzie jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem sezonu turystyki ciekawej. Tego dnia będzie można zabawić się w poznawanie Warki i jej dziedzictwa z wareckimi Questami, których jest już 6. Co ciekawe, trasy questowe będzie można przemierzyć pod okiem ich twórców. Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest – coraz bardziej popularne – poszukiwanie skarbów z GPS-em (np. smartfonem czy tabletem z dostępem do internetu) czyli Geocaching właśnie tego dnia będzie mógł wziąć udział w miniwarsztatach, przy wsparciu osoby kompetentnej będzie mógł założyć konto na serwisie opencaching.pl i samodzielnie będzie mógł sprawdzić jakie skarby kryją się w Warce. Warto dodać, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy powstało lub powstanie w najbliższym czasie kilka nowych niezwykle ciekawych „skrzynek”. Jeśli ktoś będzie miał chęć na rowerową przejażdżkę po Warce będzie mógł wziąć udział w grze pt. „Poznaj Warkę” opartą na bazie QR kodów porozrzucanych w 10 miejscach w Warce.

  Uwaga! Dla wszystkich uczestników wspólnej niedzielnej zabawy 23 kwietnia przewidziane są nagrody!

  Od godz. 13 do 18 w specjalnym namiocie przy ogródku Kawiarni na Rynku będzie można dowiedzieć się o wszystkich atrakcjach przewidzianych na „Dzień Poszukiwaczy Przygód”, m.in. co to jest Quest i jak przejść szlakiem questowym, co to jest geocaching i jak szukać skarbów ukrytych na całym świecie (w tym również i Warce) i co to jest QR Gra „Poznaj Warkę” i jak z niej skorzystać.

  Szczegółowy plan dnia:
  13:00 – GEOCACHING – Miniwarsztaty w namiocie na rynku (dowiedz się co to jest i jak się w to bawić). Do godz. 18:00 w namiocie będzie można dowiedzieć się więcej o zabawie w geocaching oraz będzie można założyć konto. Do zabawy wymagany jest smartfon, tablet lub inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu)

  Uwaga! Miejsca startów Questów podane poniżej.
  14:00 – QUEST „Piotr Wysocki – Bohater Nocy Listopadowej” – plac za Dworkiem na Długiej (czas ok. 60 min.)
  15:00 – QUEST „Legenda siedmiu świątyń” – brama starego cmentarza (czas ok. 45 min.)
  15:30 – QUEST „Książe Mazowiecki Trojden I” – wejście główne przy CeSiR (czas ok. 60 min.)
  16:00 – QUEST „Tradycje piwowarskie w Warce” – rynek (czas ok. 60 min.)
  16:00 – QUEST „Wareckie legendy” – rynek (czas ok. 45 min.)

  W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. projektu „Klub Poszukiwaczy Skarbów” zorganizowane zostaną w dniach 20-21 kwietnia w kilku szkołach w gminie Warka warsztaty z Geocachingu oraz powstaną na terenie Warki nowe skrzynki ze skarbami.

  Projekt dofinansowany przez Fundusz Społeczny Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE