Więcej
  Strona głównaInstytucjePrzebudowa linii kolejowej Warka - Czachówek

  Przebudowa linii kolejowej Warka – Czachówek

  6 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Warce odbyło się spotkanie władz Warki – Burmistrza Dariusza Gizki i wiceburmistrz Teresy Knyzio z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych – Krzysztofem Pietrasem  zastępcą Dyrektora Regionu Centralnego ds. Projektów Unijnych oraz Katarzyną Konopko-Walkowiak – managerem projektu. Władze Warki zostały poinformowane o rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę odcinka linii kolejowej z Warki do Czachówka.

  Modernizacja pochłonie 216,7 mln zł. Po zakończeniu inwestycji prędkość pociągów na trasie Radom – Warszawa wzrośnie do 160 km/h. Prace na odcinku Warka – Czachówek rozpoczną się w IV kwartale 2018 roku. W ramach inwestycji przebudowana zostanie sieć trakcyjna, perony, urządzenia sterowania ruchem. W skład projektu wejdzie także budowa nowego mostu nad Pilicą.

  W czasie realizacji przebudowy nastąpią utrudnienia w ruchu pociągów.

  Urząd Gminy

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE