Co słychać w Klubie Kajakowym KOREK Warka?

Co słychać w Klubie Kajakowym KOREK Warka?

Mimo, że prawdziwy sezon kajakowy dopiero przed nami, prężnie rozwijający się Klub Kajakowy KOREK Warka nie leniuchował do tej pory. Zastanawiacie się co można robić w kajaku w zimę… przecież za oknem mróz, plucha, szaro buro i nic się nie chce! Ale członkowie klubu aktywnie spędzają czas w kajaku cały rok.

W Styczniu, Lutym i Marcu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec (www.fundusz.grupazywiec.pl) KOREK organizował „Niedzielne poranki z KORKIEM”, czyli zajęcia kajakowe na basenie z podstaw asekuracji oraz bezpiecznego manewrowania kajakiem (najlepiej radzący sobie uczestnicy zajęć nauczyli się kilku figur freestylu kajakowego, np. eskimoska, dziubek, podpórka, loop- salto w powietrzu krótkim kajakiem).

26 marca odbył się tradycyjny wiosenny spływ pod hasłem „Marzanna must die”. W tym dniu wszyscy kajakarze ubierają się kolorowo by na Pilicy na dobre zagościła wiosna.

1 Kwietnia tylko 4 śmiałków odważyło się reprezentować Warkę na Cross Maratonie 115km rzeką Pilicą organizowanego na trasie Przedbórz-Sulejów-Tomaszów Maz.-Domaniewice. Były to Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kajakarstwie długolowym, z których 2 osoby wróciły z tytułem Mistrza i Mistrzyni Polski w kategorii T2-MIX pokonując trasę w czasie 11 godzin 11 min!

8 Kwietnia korzystając z wysokiego stanu wód klubowicze wybrali się na spływ zwałkową rzeką Jeziorką. Spływ okazał się trudniejszy niż przypuszczali. Liczne powalone drzewa i ilość przenosek sprawiły, że spływ zakończył się długo po zapadnięciu zmroku.

17 Kwietnia – Lany Poniedziałek obowiązkowo uczczony symbolicznym treningowym pływaniem sportowymi kajakami pod prąd.

21-22 Kwietnia odbyły się zawody na górskiej rzece Kamienna w Szklarskiej Porębie. Dzięki zimowym zajęciom na basenie prezes klubu był tak dobrze przygotowany do zawodów, że jako debiutant zajął 8 miejsce z czasem tylko 1 minutę gorszym od zwycięzcy! Swój sukces zawdzięcza po części nowemu kajakowi, który udało się zakupić dzięki wsparciu Samorządu Lokalnego Gminy Warka.

W tym roku planowany jest remont dachu i adaptacja pomieszczeń w klubowym hangarze dzięki pomocy finansowej Burmistrza Warki. Chcielibyśmy by klub stał się bardziej przyjazny dla nowych członków.

Niebawem Majówka… mamy już kilka pomysłów! A wy?

Wszystkich miłośników turystyki wodnej zapraszamy do Klubu Kajakowego KOREK Warka!

Udostępnij:
← Mieszkańcy 9 wsi posprzątali okolicę po raz trzeci Geocaching w Warce - czyli gdzie są ukryte skarby? →

Dodaj komentarz