Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKlub Kajakowy KOREKCo słychać w Klubie Kajakowym KOREK Warka?

  Co słychać w Klubie Kajakowym KOREK Warka?

  Mimo, że prawdziwy sezon kajakowy dopiero przed nami, prężnie rozwijający się Klub Kajakowy KOREK Warka nie leniuchował do tej pory. Zastanawiacie się co można robić w kajaku w zimę… przecież za oknem mróz, plucha, szaro buro i nic się nie chce! Ale członkowie klubu aktywnie spędzają czas w kajaku cały rok.

  W Styczniu, Lutym i Marcu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec (www.fundusz.grupazywiec.pl) KOREK organizował „Niedzielne poranki z KORKIEM”, czyli zajęcia kajakowe na basenie z podstaw asekuracji oraz bezpiecznego manewrowania kajakiem (najlepiej radzący sobie uczestnicy zajęć nauczyli się kilku figur freestylu kajakowego, np. eskimoska, dziubek, podpórka, loop- salto w powietrzu krótkim kajakiem).

  26 marca odbył się tradycyjny wiosenny spływ pod hasłem „Marzanna must die”. W tym dniu wszyscy kajakarze ubierają się kolorowo by na Pilicy na dobre zagościła wiosna.

  1 Kwietnia tylko 4 śmiałków odważyło się reprezentować Warkę na Cross Maratonie 115km rzeką Pilicą organizowanego na trasie Przedbórz-Sulejów-Tomaszów Maz.-Domaniewice. Były to Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kajakarstwie długolowym, z których 2 osoby wróciły z tytułem Mistrza i Mistrzyni Polski w kategorii T2-MIX pokonując trasę w czasie 11 godzin 11 min!

  8 Kwietnia korzystając z wysokiego stanu wód klubowicze wybrali się na spływ zwałkową rzeką Jeziorką. Spływ okazał się trudniejszy niż przypuszczali. Liczne powalone drzewa i ilość przenosek sprawiły, że spływ zakończył się długo po zapadnięciu zmroku.

  17 Kwietnia – Lany Poniedziałek obowiązkowo uczczony symbolicznym treningowym pływaniem sportowymi kajakami pod prąd.

  21-22 Kwietnia odbyły się zawody na górskiej rzece Kamienna w Szklarskiej Porębie. Dzięki zimowym zajęciom na basenie prezes klubu był tak dobrze przygotowany do zawodów, że jako debiutant zajął 8 miejsce z czasem tylko 1 minutę gorszym od zwycięzcy! Swój sukces zawdzięcza po części nowemu kajakowi, który udało się zakupić dzięki wsparciu Samorządu Lokalnego Gminy Warka.

  W tym roku planowany jest remont dachu i adaptacja pomieszczeń w klubowym hangarze dzięki pomocy finansowej Burmistrza Warki. Chcielibyśmy by klub stał się bardziej przyjazny dla nowych członków.

  Niebawem Majówka… mamy już kilka pomysłów! A wy?

  Wszystkich miłośników turystyki wodnej zapraszamy do Klubu Kajakowego KOREK Warka!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE