Więcej
  Strona głównaOrganizacjeWeź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci!

  Weź udział w Mistrzostwach Świata w Dobroci!

  Kilometry Dobra to stworzona przez Polski Instytut Filantropii międzynarodowa kampania dobroczynna– coroczna akcja, w której mogą wziąć udział organizacje z całego świata.

  To kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów. W ciągu ostatnich 3 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

  Kilometry Dobra 2017 trwają od 1 marca do 4 czerwca i odbywają się pod hasłem „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”, ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano. Laur Mistrzów Świata w Dobroci należał już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a w tym roku tytułu broni Białystok.

  Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, stronę internetową, aukcje, koncerty itp. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki Do rekordu potrzebujemy 75 km., czyli ponad 3,3 mln zł.

  Dotychczasowe efekty Kilometrów Dobra to m.in., stypendia naukowe dla dzieci z terenu małopolski, powstanie świetlicy rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych umysłowo
  z Zamościa, remont przedszkola Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu czy też zakup samochodu specjalistycznego dla rodziny ze Złotoryi.

  Akcję wspierają znani i lubiani ambasadorzy: Robert Lewandowski, Cezary Żak, zespół Perfect, IRA, Bracia Golec, Kamil Grosicki, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Piszczek, Maciej Kot, prof. Walery Pisarek, Omenaa Mensah, Artur Barciś, Krzysztof Ibisz, Barbara Stępniak – Wilk, Jacek Krzynówek, Ewa Bem, Piotr Wyszomirski, Joachim Mencel, Paulina Maj, Witold Paszt. Zespół Skaldowie napisał i nagrał Hymn kampanii.

  W tym roku do akcji przystąpiło Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej „ANIMATOR” z Lasek k/Warki. Jest to organizacja , która prowadzi swoją działalność już od 7 lat. Członkowie stowarzyszenia to grupa ludzi, którym zależy na tworzeniu atrakcyjnej oferty pozalekcyjnej dla dzieci i młodzieży z Lasek k/Warki oraz angażowaniu mieszkańców gminy w kultywowanie tradycji lokalnych.

  „Na co dzień prowadzimy Świetlicę – Pracownię ORANGE w Laskach. Organizujemy letnie obozy profilaktyczno – wypoczynkowe, półkolonie i półzimowiska. Od pięciu lat współtworzymy Święto Kultury Regionalnej w Nowej Wsi oraz Warecki Orszak Trzech Króli. Do naszej  świetlicy przychodzi co drugie dziecko zamieszkałe na sąsiadującym z naszą siedzibą osiedlu, a z naszych działań korzysta ponad 1500 osób rocznie.

  Udział w Kilometrach Dobra jest dla nas szansą na rozszerzenie działalności i przygotowanie jeszcze ciekawszych, bardziej zajmujących zajęć. Marzymy o zorganizowaniu obozu letniego, podczas którego przygotujemy barwne widowisko cyrkowo-rewiowe.

  wszystkich, którzy mają ochotę, a z różnych względów jeszcze nie przyłączyli się serdecznie zapraszamy do Mistrzostw Świata w Dobroci… Ze swojej strony robimy wszystko, by zrealizować cel kampanii… i wygląda na to, że los jest po naszej stronie…:) Kilka dni temu otrzymaliśmy informację o pozyskaniu dofinansowania na projekt Działaj Lokalnie pt. „Cyrkowe lato…” W ten sposób otrzymamy kolejne 5 tysięcy złotych na zorganizowanie warsztatów cyrkowych oraz zakup niezbędnych materiałów do zajęć… Cel jest coraz bliżej… Pomóżcie nam sfinalizować kampanijne założenia… Każda wpłata to szansa na atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego naszych podopiecznych w okresie wakacyjnym. Czas, który dzieciaki spędzą na zajęciach warsztatowych przełoży się na możliwość prezentacji ich nowonabytych umiejętności w przestrzeni publicznej. Planujemy bowiem zajęcia otwarte z wykorzystaniem metod pedagogiki cyrku na wareckim rynku. Będzie to czas, kiedy każdy otrzyma możliwość wcielenia się w rolę cyrkowca. Finałem zaś będzie spektakl w czasie którego pokażemy nasze skrywane dotąd przed światem talenty… Trzymajcie kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia i oczywiście wpłacajcie pieniądze… Każda złotówka jest ważna…:)!”

  Jak wpłacić…? To proste…😊!

  1. Wejdź na stronę kilometrydobra.pl
  2. Odnajdź na liście „Laski” i kliknij w przycisk „WPŁACAM”
  3. Wybierz tyle metrów dobra ile chcesz wpłacić i postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie…
  4. A teraz świętuj, bo właśnie zostałeś Mistrzem Świata w Dobroci…😊!!!

  Kilometry Dobra to prawdziwe Mistrzostwa Świata w Dobroci, weź w nich udział!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE