-8 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościPlaga włamań trwa. Doszło do kolejnej kradzieży.

  Plaga włamań trwa. Doszło do kolejnej kradzieży.

  Plaga włamań i kradzieży nie opuszcza Warki, pleniąc się na kolejne ulice. W dniu dzisiejszym (2.04) doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem łupem amatorów łatwej formy zarobku padło mieszkanie znajdujące się na Osiedlu Cyganówek. Złodzieje za nic sobie mają sobie przepisy prawa, a kary grożące im za popełnione przestępstwa nie robią na nich najmniejszego wrażenia. Pomimo interwencji mieszkańców Osiedla Winiary i zorganizowanemu przez nich spotkaniu o charakterze prewencyjnym zagrożenia nie udało się oddalić. Tradycyjnie łupem padają biżuteria i drobne kosztowności. Podobnie jak miało to miejsce na Winiarach tak i teraz, sprawcy działają w godzinach porannych.

  Właścicielka domu, który padł ofiarą złodziei całe zdarzenie relacjonuje następująco:

  W godzinach 9.30 – 11.30 w domu była tylko osoba niepełnosprawna, reszta domowników była poza domem. Po powrocie z miasta stwierdziliśmy z rodziną, że w domu musiały być osoby nieproszone. Mieszkanie było zamknięte, okna, drzwi. Policja została poinformowana, chociaż do tej pory nie pojawił się patrol na oględziny a mamy godzinę 13.30 Z domu skradziono całą złotą biżuterię. Uszkodzono meble w celu wyłamania zamków. Nie było śladów by ktoś wchodził, wychodzi z domu,  a zważając na pogodę powinny być nawet ślady butów. Kradzież w moje ocenie odbyła się po cichu, tak by nawet osoba znajdująca się w domu nic nie zauważyła.

  Dzięki zaangażowaniu mieszkanki Cyganówka, udało się ustalić, że prawdopodobnie przestępcy poruszają się ciemnoniebieskim samochodem marki Ford, który posiada nietutejszą tablicę rejestracyjną. Widziani byli również dwaj mężczyźni w średnim wieku oraz kobieta.

  Zważając na liczne włamania, które można już nazwać lokalną plagą, apelujemy do wszystkich mieszkańców o szczególną czujność i ostrożność.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE