Strona głównaInstytucjeCeSiRPodwójne zwycięstwo Pułaskiego

Podwójne zwycięstwo Pułaskiego

KS PUŁASKI WARKA zanotował w minioną sobotę dwa zwycięstwa. Na początek trzecioligowy Pułaski pewnie pokonał Legion Legionowo 93 : 76, a kilka godzin później drugoligowcy idąc śladem swoich kolegów wygrali z AZS AGH Kraków 72 : 58.

Sobotni wieczór z koszykówką w hali CeSiR rozpoczął się od meczu III Ligi gdzie KS PUŁASKI WARKA zmierzył się z LEGIONEM LEGIONOWO. W pierwszym spotkaniu drużyna z Legionowa okazała się  lepsza od Pułaskiego lecz w Warce nie szło jej już tak łatwo. Początek spotkania to dobra gra obu drużyn – pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktową przewaga PUŁASKIEGO. Jednak od drugiej kwarty na parkiecie dominowali już tylko zawodnicy gospodarzy i stopniowo budowali przewagę – w połowie meczu wygrywali już 11 punktami. Dobrze na parkiecie prezentował się Paliński Krzysztof, najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy (28 pkt.), a także kapitan Jachimowicz Jarosław.  Mecz sezonu zagrał również  Wawszczyk Damian. Czwarta kwarta była już tylko formalnością. Pułaski spokojnie utrzymał prowadzenie i ostatecznie zwyciężył z LEGIONEM Legionowo 93 : 76.. Pułaski zanotował  5 zwycięstwo w sezonie  i zdobył komplet punktów – dzięki nim awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji III ligi koszykówki.

Kilka godzin później dobre spotkanie rozegrał pierwszy zespół PUŁASKIEGO. Choć gospodarze nie byli  faworytem sobotniego spotkania, to oni od pierwszych minut twardo dyktowali warunki gry. Pierwszą kwartę zwyciężają 19:15, w drugiej zwiększyli prowadzenie do siedmiu punktów. Tylko raz kibice zadrżeli, gdy na kilka minut przed końcem trzeciej kwarty  drużyna z Krakowa remisowała z Pułaskim. Na szczęście Piątek i Przyborowski szybko odbudowali bezpieczna przewagę i prowadzenie zespołu wzrosło o kolejne punkty. Dobre spotkanie tego dnia rozegrał Dawid Mieczkowski, autor 11 asyst i 11 punktów. Nie zawiedli również Piros i Przyborowski , którzy zdobyli po 19 punktów. Choć Krakowski AWF nie odpuszczał , Warce udało się kontrolować grę. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem PUŁASKIEGO 72 : 58. Po czternastu kolejkach, KS PUŁASKI WARKA zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji II Ligi koszykówki i  ma dużą szansę na udział w rozgrywkach PLAY-OFF.  Przed nim trudny mecz na wyjeździe z BKS TUR Bielsk Podlaski, a potem z  PWiK Piaseczno. Na mecz w Warce musimy czekać do 9 marca , w którym PUŁASKI WARKA zmierzy się z ROSĄ II RADOM. Wcześniej,  20 lutego odbędzie się mecz trzecioligowców z MKS Ochota Warszawa.