Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZobacz “Tajemnicę Westerplatte” w Warce

  Zobacz “Tajemnicę Westerplatte” w Warce

  21 lutego, niecały tydzień po ogólnopolskiej premierze kinowej najnowszą polską superprodukcję “Tajemnica Westerplatte” będzie można obejrzeć w Warce. Wszystko za sprawą „Kina Orange”, które we współpracy z „Dworkiem na Długiej” i warecką OSP zorganizuje dwa pokazy filmu – o godz. 13:40 dla szkół i pokaz otwarty o godz. 18:40.

  Bilety w cenie 12,00 zł, dla szkolnych grup zorganizowanych – 10,00 zł.

  Rezerwacja w „Dworku na Długiej”, ul. Długa 3, tel. +48 6672247.

  Ponadto wszyscy klienci Orange mogą kupić dwa bilety w cenie jednego wysyłając sms na specjalny numer, aby otrzymać unikalny kod, który okażą następnie przy kasie przed wejściem na salę. Liczba miejsc na Sali, tzn. kodów do wykorzystania jest ograniczona.

   

  Mieli wytrwać dwanaście godzin. Bronili Westerplatte przez siedem dni. Historia zmagań garstki żołnierzy walczących z przeważającymi siłami niemieckimi, to jedno z najbardziej znanych wydarzeń kampanii wrześniowej 1939 roku. „Tajemnica Westerplatte” to film o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej, którą reprezentuje major Sucharski (Michał Żebrowski) z wizją romantyczną kapitana Dąbrowskiego (Robert Żołędziewski). Jeden nie chce skazywać swych żołnierzy na ostateczną zagładę, drugi pragnie walczyć do ostatniej kropli krwi. Ten film, to obraz wojny, w którym heroizm przeplata się z lękiem, a obok wielkości i poświęcenia jest także małość i słabość. Reżyser, unikając łatwych osądów, dotknął natury bohaterstwa i wojny, sugestywnie pokazał jej nie tylko militarne, ale i psychiczne konsekwencje.  Muzykę skomponował laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek. Projekty scenografii wyszły spod ręki zdobywcy Oscara – Allana Starskiego.

  W głównych rolach wystąpili: Michał Żebrowski i Robert Żołędziewski, Jan Englert, Borys Szyc, Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka i Jakub Wesołowski.

  Tajemnica Westerplatte

  Przypominamy, że 21 lutego na mieszkańców Warki czekają również inne, niezwykle atrakcyjne filmy, w tym również po raz pierwszy w Warce w systemie 3D. Dla najmłodszych będzie bajka „sprzed epoki lodowcowej” – „Dino mama 3D” (godz. 9:00), dla nieco starszych „HOBBIT: Niezwykła podróż 3D” (dla szkół – 10:40 i pokaz otwarty o 15:40) a dla najstarszych – najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego – „Drogówka” (godz. 20:45).

  Sala projekcyjna OSP ul. Farna 2

  Bilety na seanse 3D – 15zł normalny / 13 zł grupowy (min. 15 osób)

  Bilety na seanse 2D – 12zł normalny / 10 zł grupowy

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE