Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZnamy Szaradziarskich Mistrzów Warki

  Znamy Szaradziarskich Mistrzów Warki

  20 maja w Warce odbyły się I Szaradziarskie Mistrzostwa Warki, których organizatorami byli Samorząd Miasta i Gminy Warka oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek Na Długiej”. Partnerami turnieju było Muzeum im. K. Pułaskiego, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Centrum Sportu i Rekreacji oraz Publiczne Gimnazjum w Warce, w którym odbyły się zawody. W turnieju wystartowało 39 osób. Na zawodników czekały dwa zestawy zadań przygotowane przez członków Krakowskiego Klubu Szaradzistów „Agora” z gościnnym udziałem Leszka Rydza. W rundzie pierwszej, 90-minutowej, za rozwiązanie 39 zadań można było zdobyć łącznie 105 punktów, w rundzie drugiej, trwającej 75 minut i zawierającej 31 zadań, do zdobycia było 75 punktów. Część spośród różnorodnych zadań diagramowych, wierszowanych i rebusów, dotyczyła zabytków miasta oraz postaci związanych z Warką (Kazimierz Pułaski, Piotr Wysocki, Stanisław Antoni Szczuka).

  Zwycięzcą turnieju został Rafał Tałaj z Częstochowy, który zdobył 154 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Dawid Kupiec z Warszawy (142 pkt), a na trzecim Maciej Gąska z Poniatowej (119 pkt), wyprzedzając nieznacznie Krzysztofa Lofka z Jaworzna (również 119 pkt, o kolejności decydowała większa liczba punktów w pierwszej rundzie). Pierwsza trójka otrzymała puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe nagrody. Pucharami nagrodzono również najlepszego seniora zawodów, którym został Stanisław Osyda z Katowic oraz najlepszych mieszkańców Warki, którymi okazali się Krystyna Pączek i Władysław Pączek. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród odbyło się we wnętrzach Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego, a uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji odbywającej się tego dnia Nocy Muzeum. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i mają nadzieję na spotkanie w jeszcze liczniejszym gronie za rok.

  Aby obejrzeć galerię zdjęć zapraszamy tutaj.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE