Więcej

  Cóż wiemy o miłości?!

  Warecka Akademia Wiedzy zaprasza Państwa na wykład inaugurujący drugi semestr roku akademickiego 2012/2013. Będziemy spotykali się, jak dotychczas w Dworku na Długiej w każdy czwartek o godz. 1730.

  14 lutego – Maja Andrunik – „Do zakochania jeden krok… – Niezbadane przyczyny i przedziwne skutki miłosnych uniesień”

  Spotkanie WAW w Dniu Zakochanych, czyli w Walentynki, nie może być oczywiście poświęcone niczemu innemu, jak tylko miłości! Gdyby tak z poezji, prozy, filmów i piosenek usunąć wątki i sceny miłosne to… wszystkie te dziedziny sztuki przestałyby istnieć! Zjawisko, jak widać zajmuje ogromnie dużo miejsca w naszym życiu, ale… cóż my tak naprawdę o tej miłości wiemy? Jedni twierdzą, że mieszka w sercu, inni – że w wątrobie. Jest ponoć niezbędna, by kobieta i mężczyzna mogli szczęśliwie razem iść przez życie, ale przecież wielu uważa też, że małżeństwo to układ pomiędzy rodzinami, który często zawiera się wtedy, gdy zainteresowani siedzą jeszcze w pieluchach – i to też się sprawdza! Miłość bywa przyczyną ogromnych tragedii – nie zawsze tak romantycznych, jak w przypadku Romea i Julii. Ludzie tracą majątki, status społeczny, rodzinę, zdrowie, a nawet życie – w pogoni za miłością, dla miłości. Po co natura wymyśliła coś takiego?! Jakie jest psychologiczne wyjaśnienie tego zjawiska? Zapraszamy na wykład. Zapraszamy do dyskusji.

   

  Plakat WAW4 - 01 zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE