Więcej

  Ostra jazda z „Drogówką”

  21 lutego w Warce w ramach Kina „Orange” odbędzie się projekcja najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego – „Drogówka”.

  Sala projekcyjna OSP, ul. Farna 2

  Godz. 20:45

  Bilety – 12 zł / rezerwacja w „Dworku na Długiej”, ul. Długa 3, tel. +48 6672247

   

  Jeden z największych hitów lutego! Nowy film w reż. Wojciecha Smarzowskiego („Dom zły”, „Wesele”, „Róża”), który w bezkompromisowy sposób i w gwiazdorskiej obsadzie (Marcin Dorociński, Bartłomiej Topa, Eryk Lubos, Arek Jakubik, Julia Kijowska) rozprawia się z ciasnym, twardym i brutalnym światem warszawskiej policji. Historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król. Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

  Drogowka

  W ramach Kina „Orange” organizowanego we współpracy z „Dworkiem na Długiej” i warecką OSP można będzie obejrzeć dodatkowo 21 lutego:

  15:40 – HOBBIT: NIEZWYKŁA PODRÓŻ (3D / dubbing) – bilety 15zł

  18:40 – TAJEMNICA WESTERPLATTE (2D) – bilety 12zł

   

  WYWIAD Z WOJTKIEM SMARZOWSKIM

  – Kiedy powstał pomysł na film „Drogówka”?

  Kilkanaście lat temu robiłem dla telewizji program o policji. Już wtedy spodobał mi się ten świat. Pomyślałem, że jest niezwykle energetyczny filmowo. Później chciałem zrobić film o korupcji. W scenariuszu „Drogówki” te dwa pomysły się łączą. Sytuacje w nim przedstawione mogły mieć miejsce, ale niekoniecznie właśnie mnie się przydarzyły.

  – Jaki jest Pana nowy film?

  Komedia romantyczna – jak zawsze. Szczerze mówiąc nie za bardzo chcę o tym mówić. Najlepiej byłoby, gdyby widzowie wyrobili sobie własne zdanie. Mogę powiedzieć, że film jest gęsty, dynamiczny i ma kilka warstw. Jest warstwa sensacyjno-kryminalna, atrakcyjna dla każdego widza i warstwa dla kinomanów, którzy od filmów oczekują czegoś więcej, niż tylko pościgów i strzelania. Chciałbym, żeby ci widzowie mieli przyjemność w znajdowaniu tych smaczków i znaczeń.

  – Ma Pan stałe grono aktorów, z którymi współpracuje, dlaczego?

  Wielu dziennikarzy zadaje mi to pytanie, a to przecież nic nowego, że reżyserzy współpracują z tymi samymi aktorami. Otaczam się aktorami, którzy dają mi poczucie pewności i bezpieczeństwa.

  – Jaki obraz policji możemy zobaczyć w filmie?

  Z mojego punktu widzenia jest to obraz prawdziwy. Myślę, że wielu widzów było na tylnym siedzeniu radiowozu i  dawało w łapę. Ten film jest o tym, że jak są ci, którzy biorą, to też są ci którzy dają. Obraz policji w filmie, jest być może nieco mroczny, ale sądzę, że poszczególnych policjantów, a jest ich siedmiu, widz polubi, co mam nadzieję zrównoważy ten nieco ponury obraz policji.

  – Proszę opowiedzieć o współpracy z Piotrem Sobocińskim Jr, to kolejny po „Róży” film, który robicie razem.

  Kolejny również zrobimy razem, więc współpracę mogę określić krótko – jest bardzo dobra. Przed zdjęciami do „Drogówki” dużo rozmawialiśmy o charakterze tego filmu, wiedzieliśmy, że dużą rolę będą w nim miały nagrania z telefonów, z kamer przemysłowych itp. Nazwaliśmy wszystkie rodzaje obrazów, które zostały wykorzystane w filmie, a potem każdy z nas zajął się swoją pracą. Zresztą podobnie pracuję z aktorami: jeszcze przed zdjęciami dużo rozmawiamy o motywacjach bohaterów, żeby potem na planie już nie ingerować w ich pracę. Otaczam się dobrymi aktorami, którzy wiedzą, co mają robić. Ingeruję w ich grę tylko w sytuacjach, w których ich interpretacja za bardzo odbiega od mojego pomysłu.

  – Co miało dla Pana największe znaczenie przy pracy nad filmem?

  Skupiłem się na „znaczeniach”. W swojej pracy, w pracy z aktorami, operatorem Piotrem Sobocińskim Jr., montażystą Pawłem Laskowskim, czy przy współpracy z Kasią i Jackiem Hamerą przy dźwięku skupiam się tylko „znaczeniach”. Nie interesują mnie drobiazgi. W samym filmie, w jego ogólnym wymiarze, również przede wszystkim interesują mnie „znaczenia”.

  – Proszę scharakteryzować w kilku słowach każdego z bohaterów.

  Król (Bartek Topa) jest oskarżony, musi się bronić.

  Lisowski (Marcin Dorociński) policjant, który lubi pieniądze.

  Petrycki (Arek Jakubik) pies na baby.

  Madecka (Julia Kijowska) wrażliwa i zakochana.

  Trybus (Jacek Braciak) lubi się napić.

  Banaś (Eryk Lubos)nie toleruje nie-Polaków.

  Hawryluk (Robert Wabich) to taki odwrócony przyjaciel.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE