21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSzkolna twórczość na medal!

  Szkolna twórczość na medal!

  Szkoła to nie tylko nauka, to także świetna zabawa! Udowodnili to uczniowie przedszkoli i szkół podstawowych z terenu gminy Warka. Cały rok szkolny obfituje w różnego rodzaju uroczystości – czasem podniosłe i poważne, a czasem takie przy których każdy z uczniów może się artystycznie „wyszaleć” i zaprezentować swoje talenty. Placówki oświatowe podczas Dnia Dziecka 4 czerwca na wareckim rynku zaprezentowały całą gamę umiejętności artystycznych. Widowiska, które zaprezentowali robiły wrażenie na zgromadzonej publiczności – to był niesamowity II Przegląd Twórczości Szkolnej!

  Występy rozpoczęła Szkoła Podstawowa w Michałowie, która zaprezentowała program artystyczny pt. „Spotkanie bajek”. Przegląd twórczości szkolnej pokazał jak bardzo dzieci kochają taniec – układy taneczne zaprezentowali:  Szkoła Podstawowa we Wrociszewie, Kubusiowe Przedszkole, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi oraz Przedszkole Samorządowe „Bajkowy Statek”. Warecka „dwójka” poprowadziła „Galę Musicali”, natomiast „jedynka” zaprosiła wszystkich do muzycznej wędrówki po różnych stylach, klimatach i epokach. Szkoła w Ostrołęce pochwaliła się umiejętnościami wokalnymi oraz grą na instrumentach. Na zakończenie przeglądu Szkoła Podstawowa w Konarach zaprosiła wszystkich uczestników pikniku w „Sentymentalną podróż do Warszawy”.

  II Przegląd Twórczości Szkolnej to prawdziwa parada talentów. Występy artystyczne dzieci nagradzane były gromkimi brawami. Ciekawe, czym zaskoczą nas szkoły za rok, podczas kolejnego przeglądu?

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE