Sędzia Anna Maria Wesołowska w Warce

Sędzia Anna Maria Wesołowska w Warce

21 lutego odbędzie się w Warce cykl wykładów pt. „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia” skierowanych do szerokiego grona naszej społeczności – uczniów, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz, co niezwykle ważne również dla rodziców.

Szczegółowa tematyka czterech spotkań dostosowana będzie do specyfiki odbiorców. Podczas dwóch spotkań z uczniami sędzia będzie uczulała młodzież na przestrzeganie przepisów prawa oraz przekaże informacje jakie konsekwencje niosą ze sobą działania niezgodne z nim. Powie, gdzie należy szukać pomocy jeśli dzieje się komuś krzywda. Wykład dla pedagogów i psychologów będzie poświęcony m.in. procedurze zakładania Niebieskiej Karty oraz współpracy z sądami dla nieletnich. Rodzice natomiast dowiedzą się jak radzić sobie z aktualnymi zagrożeniami skierowanymi wobec ich dzieci. Nauczą się jak reagować na przemoc wśród nieletnich, na zbyt wczesne inicjacje seksualne, uświadomią sobie jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego korzystania z Internetu. Poruszone zostaną także tematy przemocy emocjonalnej, psychicznej oraz zaniedbania i wykorzystywania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem rodziców ale i nie tylko do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 16:45 w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Warce. 

Plakat na www

Organizatorami spotkania są:

  • Urząd Miejski w Warce,
  • Dworek na Długiej,
  • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce,
  • Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce,
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Warce
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.
Udostępnij:
← Wielka Gala Muzyczna w Warce Ostra jazda z "Drogówką" →

Dodaj komentarz