Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSędzia Anna Maria Wesołowska w Warce

  Sędzia Anna Maria Wesołowska w Warce

  21 lutego odbędzie się w Warce cykl wykładów pt. „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia” skierowanych do szerokiego grona naszej społeczności – uczniów, nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz, co niezwykle ważne również dla rodziców.

  Szczegółowa tematyka czterech spotkań dostosowana będzie do specyfiki odbiorców. Podczas dwóch spotkań z uczniami sędzia będzie uczulała młodzież na przestrzeganie przepisów prawa oraz przekaże informacje jakie konsekwencje niosą ze sobą działania niezgodne z nim. Powie, gdzie należy szukać pomocy jeśli dzieje się komuś krzywda. Wykład dla pedagogów i psychologów będzie poświęcony m.in. procedurze zakładania Niebieskiej Karty oraz współpracy z sądami dla nieletnich. Rodzice natomiast dowiedzą się jak radzić sobie z aktualnymi zagrożeniami skierowanymi wobec ich dzieci. Nauczą się jak reagować na przemoc wśród nieletnich, na zbyt wczesne inicjacje seksualne, uświadomią sobie jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego korzystania z Internetu. Poruszone zostaną także tematy przemocy emocjonalnej, psychicznej oraz zaniedbania i wykorzystywania.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem rodziców ale i nie tylko do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 21 lutego o godzinie 16:45 w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Warce. 

  Plakat na www

  Organizatorami spotkania są:

  • Urząd Miejski w Warce,
  • Dworek na Długiej,
  • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce,
  • Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce,
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Warce
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE