Strona głównaInstytucjeCeSiRWażne zwycięstwo Pułaskiego

Ważne zwycięstwo Pułaskiego

KS PUŁASKI Warka zwycięża na wyjeździe BKS TUR Bielsk Podlaski (74 : 70).

Od początku było wiadomo, że mecz z Turem nie będzie należał do łatwych. Wyrównana rywalizacja w II lidze koszykówki grupy C spowodowała, że drużyny nieustępliwie walczą o cenne punkty. Kwestia play-off’ów jest kwestią otwartą dla większości zespołów. BKS TUR Bielsk Podlaski jest jednym z liderów grupy. Pułaski dzięki sobotniej wygranej awansuje na mocne IV miejsce rozgrywek i kto wie może powalczy o awans do I ligi.

Początek sobotniego spotkania nie należał do najlepszych w wykonaniu Pułaskiego. Po połowie meczu drużyna z Warki przegrywała 11 punktami i wydawało się, że może być ciężko z odrobieniem strat. Na szczęście rozmowa podczas przerwy z trenerem postawiła zespół na nogi i z impetem zawodnicy rozpoczęli trzecią kwartę spotkania. Wareccy koszykarze odrobili straty, wyrównali i zaczęli emocjonującą walkę kosz za kosz. Nerwowych sytuacji nie brakowało, bo wynik do końca meczu oscylował w granicy remisu. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Pułaski przegrywał 3 punktami. Na szczęście w trudnej sytuacji wareccy zawodnicy  zachowali spokój. Cenne punkty zdobył Piątek, a następnie  Przyborowski oraz Kapturski i szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Warki. KS PUŁASKI WARKA w ostatniej chwili odrobił straty i zwyciężył z BKS Tur Bielsk Podlaski 74:70.

W spotkaniu z Turem najlepszą skutecznością wykazali się Przyborowski Patryk, Piros Paweł i Piątek Maciej , którzy trafili po 16 oczek. Na wyróżnienie zasługuj również rozgrywający Mieczkowski Dawid, który w meczu zaliczył 10 asyst, 7 zbiórek i zdobył  9 punktów.

Kolejny mecz drugoligowy PUŁASKI Warka rozegra na wyjeździe z niemniej trudnym przeciwnikiem – PWiK Piaseczno. Mecz w Warce odbędzie się dopiero na początku marca kiedy to PUŁASKI zmierzy się z ROSĄ II Radom.