Zajrzyj do Skrzynki Kontaktowej

Zajrzyj do Skrzynki Kontaktowej

Rozpoczęliśmy wakacje, nareszcie! A podczas ich trwania w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku wiele się będzie działo. Co w najbliższym czasie zaoferują dla nas organizatorzy wydarzeń?

SKRZYNKA MIODEM PŁYNĄCA

25 czerwca od godz. 12:45 serdecznie zapraszamy wszystkich na Warecki Rynek do Skrzynki Kontaktowej na warsztaty pt. Ginące zawodu – PSZCZELARZ. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z hierarchią pszczół w ulu i ich układem społecznym. Uwaga będą żywe pszczoły! W związku z tym obecni będą mogli odnaleźć matkę pszczelą, zobaczyć budowę plastra oraz jak magazynowany jest miód i pyłek. Zaprezentowane zostaną również stadia rozwoju pszczoły. Zgromadzeni zdobędą również wiedzę o procesie pozyskiwania miodu. Nie zabraknie ciekawostek na temat pszczelarstwa, które zaskoczą nawet tych najstarszych uczestników warsztatów. I uwaga! Będzie także degustacja pysznego miodu z pasieki „Tuszyńscy – Miody z Tradycjami”! Realizatorem projektu jest Marcin Tuszyński.

Dodatkowo tego dnia będzie można bezpłatnie zdegustować nowy smak lodów na które zaprasza „Niebo w gębie – tradycyjne lody wareckie”.

RETRO POTAŃCÓWKA

W niedzielę 25 czerwca zapraszamy na wieczorną potańcówkę! W godzinach 19 – 21 do tańca przygrywać będzie zespół „Retro”. Wszyscy głodni tanecznych szaleństw będą mogli wyruszyć w taneczną podróż. Zespół Retro istnieje od 2015 roku. Wykonuje przeboje polskie i zagraniczne lat 60, 70, 80, 90 oraz współczesne. Utwory wykonuje we własnej aranżacji muzycznej i wokalnej. Nie może Cię tam zabraknąć!

ŚRODOWE FILCOWANKI

Kawiarnia Galeria Rynek zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach z filcowania. Będzie to cykl 4 spotkań podczas których uczestnicy wykonają elementy dekoracyjne z filcu – przede wszystkim owoce i warzywa w bardzo soczystych kolorach. Uczestnicy zapoznają się z techniką filcowania na mokro. Na warsztaty zapraszamy w dniach 28 czerwca, 5, 12, 19 lipca. Każde spotkanie odbędzie się w Skrzynce Kontaktowej na wareckim rynku i rozpocznie się o godz. 13. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 602 152 861 lub osobiście w Kawiarni Galerii Rynek. Udział w warsztatach jest bezpłatny!

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

30 czerwca i 4 sierpnia Skrzynka Kontaktowa zamieni się w kwiecistą łąkę! Wszystko to za sprawą warsztatów florystycznych, które przygotuje Gospodarstwo Agroturystyczne „Antonówka” z Pilicy. Uczestnicy nauczą się wykonywać bukiety okolicznościowe oraz ozdoby z wykorzystaniem jabłek. Warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkania rozpoczną się o godz. 15:30. Zapisy pod numerem tel. 48 667 22 70 lub osobiście w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

ARGENTYŃSKIE TANGO

8, 9 i 15 lipca, popołudnie, godz. 16:30 – to kolejne spotkania z Argentyńskim Tangiem. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektownych tańców. Dzięki warsztatom w Skrzynce Kontaktowej można nauczyć się go za darmo! Podstawowe kroki, które zaprezentuje Piotr Woźniak mogą być początkiem fantastycznej tanecznej przygody! W przypadku złej pogody warsztaty odbędą się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej.

Udostępnij:
← Szalone wakacje pod jabłonką Jest czerwcowy Kurier Warecki! →

Dodaj komentarz