Więcej
    Strona głównaSportBieganieNasi biegacze uczcili radomski "Czerwiec 76"

Nasi biegacze uczcili radomski „Czerwiec 76”

Udany początek wakacji  i podsumowanie pierwszej części sezonu młodych wareckich lekkoatletów, trenujących na co dzień w KS Start Pułaski Warka, CeSiR  w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Już od pięciu lat w czerwcu, miasto Radom  organizuje Półmaraton Czerwca 76 (25.06) wraz z biegami towarzyszącymi (biegi dziecięce – 24.06.). Bieg ten ma za zadanie upamiętnić wystąpienia robotników. Z tej okazji biegacze z całej Polski uczestniczą w tym święcie sportu przemierzając ulice Radomia.  W tym roku hasłem przewodnim biegu dzieci był „Bieg Radości – Dumne Warchoły”.

Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Radomiu. Tam razem z trenerem – Marcinem Banachem, 11 osobowa drużyna wareckich lekkoatletów chciała zaznaczyć swoją obecność na zawodach i wywalczyć jak najlepsze rezultaty.  Organizator dopasował dystanse do możliwości startujących dzieci (starty w średniej wielkości grupach). We wszystkich biegach dziecięcych udział wzięło  około 270 uczestników.

Nasza drużyna rozpoczęła starty w kategorii klas 1-2 na dystansie 200m. W grupie 30 osób  wystartowało dwóch naszych zawodników. Michał Szczurowski pomimo nienajlepszego startu z  10 pozycji zdołał awansować o 8 pozycji, kończąc bieg na 2 pozycji. Filip Majcher w swoim debiucie i 17 pozycji na pierwszych metrach ukończył bieg na pozycji 7. W startach dziewcząt z klas 3-4  na dystansie 400m, Warkę reprezentowały Julia Walczak i Zuzanna Orzechowska.  Julia od początku dyktowała tempo biegu i mimo naporu rywalek, spokojnie dobiegła na pierwszej pozycji. Zuzanna w swoim tempie dobiegła jako 10-ta. Chłopcy z klas 3-4 – Szymon Majcher i Bartłomiej Kulesza zaczęli spokojnie w swoim tempie. Chłopakom udało się poprawić swoje ostatnie rekordy. Na stawkę 30 chłopców zajęli odpowiednio Szymon 22 miejsce i Bartłomiej 23 miejsce.W ostatnim z biegów dziewcząt gdzie startowała nasza reprezentacja (5-6 klasa dziewcząt) na dystansie 800 m wystartowało 25 zawodniczek. Na pierwszej pozycji bieg ukończyła Natalia Nowak, drugą pozycję zjęła Nikola Orzechowska. Kolejne miejsca naszych dwóch zawodniczek – Oliwia Kołodziejska 11 miejsce, Natalia Olech 13 miejsce.  Na tym samym dystansie wystartowali chłopcy z klasy 5-6. W tym biegu zwycięzcą został  Krystian Dyga. Igor Olech w Sawce 23 zawodników ukończył bieg jako 11.

Na dystansie głównym Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76 wystartowała również silna ekipa biegaczy z Warki. Łukasz Więckowski potwierdził swoją formę  pokonując dystans 21km w czasie 1:18:55 zajmując rewelacyjne 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostałe czasy naszych zawodników:

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!