Więcej
  Strona głównaInstytucjeBończa zaprasza na Festyn!

  Bończa zaprasza na Festyn!

  W niedzielne popołudnie 13 sierpnia zapraszamy do Bończy na letni festyn wiejski.  Sukces organizowanych od kilku lat imprez plenerowych udowodnił, że pomysł jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę, a rosnąca frekwencja świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na taką formę spędzania wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że wzorem poprzednich lat przygotowywany przez nas festyn przyciągnie do Bończy tłumy gości.

  Jak co roku, na spragnionych dobrej zabawy, będą czekały namioty z biesiadnymi ławami, grill, napoje, dmuchańce dla dzieci, moc atrakcji na scenie, a przede wszystkim muzyka na żywo i tańce na dechach. Wzorem ubiegłego roku, będzie można także poharcować do woli na pryzmie świeżego siana. Frajda dla dużych i małych.

  Podczas festynu wręczone zostaną także nagrody w konkursie „Ładne kwiatki” na najładniejsza aranżację kwiatową oraz wyłoniony zostanie zwycięzca zmagań szarlotkowych. Nieskrępowana, swobodna zabawa na dechach jest próbą podtrzymywania tradycji wiejskich potańcówek, których w okolicy nie brakowało. Wielu do dziś wspomina z nostalgią, że żaden odpust parafialny nie mógł się obejść bez „zabawy”. Remizy też nie stały głuche. I orkiestra była i bufecik i bilecik w przystępnej cenie… i nogi same rwały się do tańca.

  Ale  najważniejsze było i jest to, że właśnie tam spotykała się lokalna wspólnota, która w swej większości nade wszystko lubi potańczyć, porozmawiać i pośpiewać. Na miejscu będzie można pokrzepić się frykasami wiejskich gospodyń, a dla przyjezdnych zorganizowane są noclegi w podstawowym turystycznym standardzie – niezbędne są karimaty i śpiwory.  Czekamy na Ciebie w Bończy!

  Małgorzata Dąbrowska

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE