Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejNasi Potrafią - Piotr Plesiewicz

  Nasi Potrafią – Piotr Plesiewicz

  15 marca o 15:30 w Dworku na Długiej odbędzie się wystawa ikon wareckiego artysty Piotra Plesiewicza.

  Tak naprawdę nie da się w kilku słowach opowiedzieć o Piotrze. Swoim życiem i postępowaniem udowodnił, że stereotyp osoby niepełnosprawnej  w ogóle nie sprawdza się w jego przypadku.

  Piotr, jako osoba otwarta na kontakty międzyludzkie, życzliwa, entuzjastycznie nastawiona na wszystko co nieznane, rozpoczął nowy rozdział życia w grudniu 2006 roku, kiedy to stał się Uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej.

  Uczestnictwo w Warsztatach dało mu nowe perspektywy, otworzył „drzwi” dotąd zamknięte, wreszcie pozwoliło nadać jego marzeniom i pasjom realny kształt. Zaczął być widywany częściej na wareckich ulicach, zaczął samotnie pokonywać wielkie i małe odległości: na wózku, o kulach lub skuterem. Pokonywał je jak chciał – przełamując tym samym barierę izolacji społecznej, często tak znaną osobom niepełnosprawnym. Obecne, niczym człowiek renesansu, rozwinął wiele pasji: haftuje, układa obrazy z puzzli, pisze ikony, maluje obrazy, strzela, podnosi ciężary jest człowiekiem klubu kajakowego „Korek”. Potrafi też upichcić obiad, zrobić sałatkę, upiec pyszne rogaliki, doradzić w potrzebie, wesprzeć psychicznie…

  Plakat_Plesiewicz

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE