Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Warce

  Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Warce

  18 listopada Zarząd wareckiego Klubu Honorowych Dawców Krwi „ZDROWIE” zorganizował spotkanie członków Klubu z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, które przypadają na 22-26 listopada. Dzięki życzliwości władz miasta spotkanie odbyło się na sali imprez w budynku CESiR w Warce.

  Coroczne spotkania mają na celu podsumowanie mijającego roku i wręczenie odznaczeń dla krwiodawców. Spotkanie rozpoczął Prezes Klubu Antoni Świdnicki powitaniem gości, wśród których byli m.in. Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aldona Rzeźnik, ks. Stanisław Dobkowski – Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Warce, który dzięki swojej życzliwości udostępnia pomieszczenia plebanii do organizacji systematycznych akcji krwiodawstwa, Dyrektor CESiR Marian Górski, Prezes PCK z Piaseczna Dariusz Malarczyk, a także Prezes Klubu PULS w Grójcu Bogumił Kocięba wraz z członkami swojego Klubu.

  Prezes Klubu HDK „ZDROWIE” podziękował za przybycie wszystkim gościom, krwiodawcom, a  także sponsorom dzięki którym możliwe było przygotowanie poczęstunku dla gości, w szczególności właścicielowi firmy AGROPOL w Potyczy – Mariuszowi Gniado.

  Następnie Członek Zarządu Klubu Jolanta Zwierzchowska przedstawiła sprawozdanie z działalności w ostatnim okresie. Obecnie Klub liczy 220 członków, którzy w IV kwartale 2016 r. i w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. oddali ok. 83 litrów krwi. Corocznie organizowane są  4 akcje krwiodawstwa. W tym roku zgłosiło się na nie 186 osób, z czego 149 oddało krew (w tym 52 kobiety) co dało w sumie ok. 67 litrów krwi pełnej. Nasi rekordziści oddali kolejno: 4 osoby powyżej 70 litrów, 7 osób powyżej 50 litrów, 6 osób powyżej  40 litrów, 12 osób powyżej 20 litrów krwi.

  Zarząd Klubu złożył wnioski o przyznanie swoim członkom przez Centrum Krwiodawstwa 32 odznaczeń, w tym: I, II i III stopnia, „Zasłużony dla zdrowia narodu” oraz „Kryształowe serce”.

  Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Janusz Gut z zespołu SOL JANO.

  Zarząd Klubu HDK ZDROWIE w Warce w Warce Prezes Antoni Świdnicki, członkowie: Jolanta Zwierzchowska, Zenon Wożniak, Dominika Bogumił-Korczak i Marcin Pochylski

  Zarząd  Klubu HDK ZDROWIE w Warce w imieniu swoim oraz Pani Małgorzaty Biskupskiej (chorej na raka dla, której przeznaczona była  akcja krwiodawstwa w dniu 12.11.2017r.) składa podziękowania wszystkim, którzy podzielili się tym cennym darem. Na akcję zgłosiły się 54 osoby, z czego krew mogło i oddało 47 osób (w tym 18 kobiet), co dało 21,070 ml. krwi pełnej. Serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejną akcję 04.02.2018 r.

  DZIĘKUJEMY

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE