Strona głównaSportBieganieBiegli przez 4 pory roku

Biegli przez 4 pory roku

Chłodna aura oraz pochmurne niebo przywitały uczestników 4 Grand Prix Warki pt. „4 PORY ROKU”. W ostatniej „jesiennej” odsłonie zawodów na starcie biegu głównego stanęło 79 zawodników.

W biegach młodzieżowych wystartowało 80 uczniów wareckich szkół. Dystans – niezmiennie 7 km wśród lasów Nadleśnictwa Dobieszyn. Po raz kolejny zwycięzcą biegu został Łukasz Więckowski (26:12) z Warki. Drugą pozycję zajął Michał Welber (26:54), a podium uzupełnił Arkadiusz Rudnicki (27:08). Wśród Pań tryumfowała Anna Struska-Gątkowska (31:06). Drugie miejsce zajęła Marta Mikołajczyk (33:26), a trzecie Anna Cieślik (33:58).

Zwycięzcą całego cyklu Grand Prix Warki pt. „4 PORY ROKU” został Łukasz Więckowski z KS START Pułaski Warka, który w sumie zdobył 310 pkt. Drugie miejsce zajął Michał Welber (304 pkt.), a trzecie Arkadiusz Rudnicki (295 pkt.) również reprezentujący barwy klubu biegowego z Warki. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Struska-Gątkowska z Otwocka (248 pkt.). Kolejne miejsca zajęły zawodniczki KS START Pułaski Warka: Marta Mikołajczyk (162 pkt.) i Anna Cieślik (155 pkt.).

W biegach młodzieżowych zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria gimnazjum: Natalia Buczek, Weronika Prusińska, Oliwia Wargocka, a wśród chłopców: Wojciech Szajner, Konrad Wojciechowski, Piotr Lisiewski.

Kategoria podstawówka klasy 7-6: Natalia Nowak (PSP2), Nikola Orzechowska (PSP1), Anna Wroniewicz (PSP1), a wśród chłopców: Maks Wargocki (PSP2), Daniel Knotek (PSP1) i Krystian Dyga (PSP Radom).

Kategoria podstawówka klasy 5-4: Julia Walczak (PSP1), Zuzia Orzechowska (PSP1), Małgosia Grzesik (PSP2), a wśród chłopców: Dawid Rudnicki (PSP2), Wojciech Wroniewicz (PSP1), Piotr Rudnicki (PSP2).

Zobacz galerię zdjęć autorstwa Rafała Donicy – kliknij tutaj.

Organizator cyklu Grand Prix Warki pt. „4 PORY ROKU” – KS Start Pułaski Warka pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom biegów oraz wszystkim Partnerom bez których organizacja zawodów nie byłaby możliwa.