-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej

  Co drzemie w mózgu?

  Podczas ostatniego wykładu Wareckiej Akademii Wiedzy 14 marca mogliśmy usłyszeć o niezwykłych mocach ludzkiego umysłu. Lubimy słuchać takich opowieści. Z różnych źródeł znamy wiele, baśniowych wręcz relacji o tym, jak niektórzy ludzie dokonują rzeczy niemożliwych (technicznie – niemożliwych). Najczęściej powiadamy wtedy: ja tam w cuda nie wierzę, ale… takie coś mogło się zdarzyć. Niekonsekwencja? Raczej nie – prędzej skutki uwarunkowań cywilizacyjnych, specyfiki kształcenia. Odrzucamy fakty, które nie dadzą się wyjaśnić (zweryfikować) w kategoriach obecnie obowiązujących kanonów nauki akademickiej. Wiemy jednak, że zjawiska niewątpliwie występują – spotykamy się w niewytłumaczalnymi wyzdrowieniami, przeczuciami, sprawdzają nam się dziwne sny, widujemy duchy, zjawy, otrzymujemy wiadomości i ostrzeżenia od nieżyjących bliskich … Na czym to polega? Nie wiadomo – nikt nie podejmie się takich badań – choćby z obawy przed śmiesznością. Doktoratu z tych tematów też zrobić nie można. Jak Państwo mogli się jednak przekonać podczas spotkania Wareckiej Akademii Wiedzy, warto próbować, warto o tych sprawach rozmawiać. Choćby tylko po to, by osoby „obdarzone” takimi, nietypowymi właściwościami nie czuły się tak bardzo osamotnione i nie myślały o sobie, że są chore psychicznie. Wykorzystujemy zaledwie kilka do kilkunastu procent mocy swego mózgu. Jakie możliwości tkwią w tych kilkudziesięciu „uśpionych”? Może niektórzy z nas już nauczyli się sięgać do tych utajonych zasobów możliwości?

   

  Za tydzień, 21 marca, w pierwszy dzień wiosny do Wilanowa czasów króla Jana III Sobieskiego zaprosi nas Monika Agnieszka Klimowicz. Zapraszamy o 17:30 do Dworku na Długiej.

   Hanna Szczepanowska

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE