14.9 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRSamorządowa Szlachetna Paczka

  Samorządowa Szlachetna Paczka

  W tym roku Warka po raz drugi włączyła się ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki zaangażowaniu lidera rejonu Agaty Łuczak oraz 20 wolontariuszy „SuperW” do programu zakwalifikowanych zostało 39 rodzin z gminy Warka i najbliższej okolicy. Warto podkreślić, że wszyscy oni znaleźli swoich Darczyńców i otrzymali szlachetne paczki.

  Paczki dla potrzebujących rodzin mogą przygotowywać zarówno osoby indywidualne wraz ze swoimi najbliższymi jak i grupy, np. pracownicy z jakiejś firmy czy instytucji. W tym roku, już po raz drugi jedną z paczek przygotowywali samorządowcy wraz z instytucjami samorządowymi. Wśród osób, które zechciały podjąć wspólny trud podzielenia się z innymi, bardziej potrzebującymi byli radni Rady Miejskiej, burmistrz wraz z pracownikami Urzędu, pracownicy i przyjaciele „Dworku na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji oraz PSP w Konarach. Samorządowcy nie byli jedyną „grupą” przygotowującą paczki gdyż zrobili je m.in. harcerze, szkoła w Chynowie, wareckie Przedszkole Samorządowe czy Studio Figura.

  Warto również dodać iż wśród 20 wolontariuszy „SuperW” były aż 3 osoby, które na co dzień pracują lub odbywają staż w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – Karolina Kowalska, Luiza Lutek i Ilona Koczyk. To pozytywnie świadczy o ich dużym zaangażowaniu społecznym, wysokim poziomie empatii i zrozumieniu dla potrzeb innych, co wpływa również pozytywnie na prace i zaangażowanie w samej instytucji kultury.

  Foto: Rafał Donica. Więcej zdjęć – kliknij tutaj.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE