2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRBiałe szaleństwo w Murzasichlu

  Białe szaleństwo w Murzasichlu

  W dniach 13 – 19 stycznia grupa dzieci i młodzieży z Warki wzięła udział w zimowisku w Murzasichlu zorganizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Narty, sanki, łyżwy – nie było czasu na nudę!

  Już pierwszego dnia obozu Murzasichle przywitało nas zimową aurą. Białe góry, śnieg na dachach i drzewach bardzo nas ucieszył, bo stęskniliśmy się już za zimą i mroźnymi feriami.

  W tegorocznym zimowisku uczestniczyło 42 dzieci ze świetlic działających na terenie gminy i młodzieży z Warki i okolic. Grupa mieszkała w dobrze znanym pensjonacie „U Zbójnika” w Murzasichlu, który stanowi doskonałą bazę dla grup zorganizowanych. Prócz przytulnych pokoi i przestronnej stołówki, do naszej dyspozycji była sala gier ze stołem do ping-ponga, bilarda i świetlica. Dodatkowym atutem ośrodka było jego położenie blisko Stacji Narciarskiej Murzasichle, gdzie codziennie nasza grupa aktywnie spędzała czas. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda na nartach. Grupa początkująca stawiała swoje pierwsze kroki na „oślej łączce”, a zaawansowana doskonaliła swój warsztat narciarski na bardziej wymagających trasach. Na zakończenie młodzi narciarze uczestniczyli w slalomie, który był podsumowaniem szkolenia. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowym medalem, a najlepsi upominkami.
  Ponadto na stoku dzieci doskonaliły jazdę na łyżwach, zjeżdżały na oponkach i sankach. Śmiechu było przy tym co niemiara. Poza tym nie mogło zabraknąć bitwy na śnieżki, biegu pod górkę, lepienia bałwanków i niezwykłych rzeźb ze śniegu.  A wszystko to w malowniczej scenerii Tatr. Po intensywnym dniu na świeżym powietrzu grupa wracała do pensjonatu, gdzie po chwili regeneracji rozpoczynały się wieczorne zajęcia. Nie zabrakło zajęć o charakterze profilaktycznym, integrujących dzieci z różnych środowisk oraz konkursów z nagrodami. Odbył się wieczór z krzyżówkami, rebusami i zagadkami, wieczór talentów, turniej tenisa stołowego. Dla najlepszych czekały drobne upominki, dyplomy i medale.

  Podczas tegorocznego zimowiska odbyły się 3 wycieczki. Po pierwsze odwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Nie zabrakło też wycieczki do Zakopanego, gdzie wjechaliśmy kolejka na Gubałówkę i w malowniczej zimowej scenerii odbyliśmy spacer. Podziwialiśmy piękną scenerię gór i „śpiącego rycerza”. Następnie odwiedziliśmy słynne Krupówki i skocznię narciarską. W drodze powrotnej z zimowiska zawitaliśmy także do Krakowa by wysłuchać hejnału Mariackiego i odwiedzić krakowskiego smoka.

  Bogaty i urozmaicony plan zimowiska dostarczył uczestnikom wiele wrażeń. Niestety nasz pobyt dobiegł końca i czas było wrócić do domów. Murzasichle żegnało nas jeszcze białymi pejzażami Tatr. Wypoczęci i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do Warki. Organizatorem zimowiska było Centrum Sportu i Rekreacji w Warce przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE