Więcej
  Strona głównaInstytucjePiąta runda Ligi Szachowej

  Piąta runda Ligi Szachowej

  Dominator. To pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, kiedy pomyślę o pewnym niewielkim dziesięciolatku. Filip Pułapa, bo o nim tu mowa, w bieżących rozgrywkach Międzyszkolnej Ligi Szachowej jest klasą sam dla siebie. Reprezentant SP nr 1 w Warce ponownie – po raz czwarty na pięć turniejów – z kompletem punktów wygrał zawody ligowe, których gospodarzem była 31 stycznia  warecka „Dwójka”. Dzięki nadzwyczajnej formie Filipa, jego szkoła jest już praktycznie pewna awansu do Finału Ligi i jest to bardzo cenne osiągnięcie, zważywszy na ubiegłoroczną absencję drużyny w najważniejszym w rozgrywkach wydarzeniu.

  „Gaz do deski” docisnęli tym razem także reprezentanci Konar, wygrywając z 13,5 punktami klasyfikację drużynową i umieszczając w pierwszej ósemce turnieju aż trzech zawodników (Mateusz Szcześniak – 3 miejsce; Łukasz Bojarski – 4; Antoni Bartczak – 7). Tuż za ich plecami (13 pkt) finiszowali szachiści z wareckiej „Jedynki”, a dopiero na trzecim miejscu uplasowali się mistrzowie powiatu z Ostrołęki (11,5 pkt). W klasyfikacji indywidualnej na drugim miejscu zawody ukończył Michał Cybulski z Wrociszewa.

  Mimo, że do końca zasadniczej fazy rozgrywek pozostały jeszcze dwa turnieje, kwestia obsadzenia czterech miejsc premiowanych awansem do finału jest już chyba rozstrzygnięta. Ostrołęka, Nowa Wieś, Konary i „Jedynka” wypracowały sobie tak dużą przewagę nad pozostałymi szkołami, że tylko cud może coś tu zmienić. Otwartą sprawą jest natomiast klasyfikacja indywidualna, w której o nagradzane osiem pozycji do ostatniej chwili będzie zacięta walka.

  Klasyfikacja drużynowa po 5 turniejach

  1. PSP Ostrołęka 66,5
  2. ZSP Nowa Wieś 59
  3. PSP Konary 58,5
  4. SP nr 1 w Warce 58
  5. PSP Michałów 50
  6. PSP Wrociszew 49
  7. PSP nr 2 w Warce 41

  Adam Lasota

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE