Strona głównaInstytucjeNajmłodsi uczą się udzielać pierwszej pomocy

Najmłodsi uczą się udzielać pierwszej pomocy

O tym, że udzielenie pierwszej pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia bardzo często ratuje życie wszyscy wiedzą, jednakże często jest tak, że zamiast ratować boimy się podejść i nie wiemy co robić. Mnóstwo osób posiada też wiedzę teoretyczną, ale nie praktyczną, a w sytuacji awaryjnej pamięć bywa zawodna.

Dlatego tak ważne jest szkolenie z udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat, by wyrobić prawidłowe nawyki i zachowania oraz utrwalić właściwą postawę. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy będzie potrzebował pomocy. Umiejętność ratowania ludzkiego życia, może okazać się niezastąpiona, w najbardziej niespodziewanym momencie.

Nauczyciele z PSP we Wrociszewie – Mariola Bienias i Ewa Petrykowska, po uprzednim przeszkoleniu przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozpoczęły cykl zajęć warsztatowych dla uczniów klas 1-3 przygotowujących dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu karetki pogotowia.

Takie szkolenie obejmuje poznawanie wszystkich etapów pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy – służby ratownicze (112, 999, 998, 997), pozycja boczna ustalona (bezpieczna), wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej (masaż serca).

Na koniec szkolenia wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy, ale najważniejsza jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

PSP Wrociszew

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE