Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielkanocny Kiermasz na rynku

  Wielkanocny Kiermasz na rynku

  Warecką tradycją stała się już organizacja dwa razy do roku kiermaszu świątecznego. Na kilka miesięcy przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą różne grupy przygotowują ozdoby świąteczne, które mają udekorować domy mieszkańców Warki. Tak samo i w tym roku przed świętami Wielkanocnymi w Niedzielę Palmową 25 marca na wareckim rynku w godz. 10:00 – 15:00 (w dużym namiocie) odbędzie się Warecki Charytatywny Kiermasz. Ideą kiermaszu jest wsparcie różnych działań społecznych i charytatywnych realizowanych przez działające w gminie Warka organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, kluby i placówki oświatowe.

  Każdy kto chciałby wesprzeć działania lokalne, może to uczynić w prosty sposób. Wystarczy przyjść na Kiermasz i nabyć prezentowane na stoiskach ozdoby. Wówczas oprócz wzbogacenia się o rzecz materialną, która może posłużyć jako ozdoba świąteczna czy prezent, nabywca wspomaga również instytucję u której udało mu się znaleźć odpowiadającą mu „zdobycz”. Mamy nadzieję, że podczas przygotowań do tegorocznych świąt Wielkanocnych każdy znajdzie czas aby uczestniczyć w tej inicjatywie.

  25 marca odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu „Palma Wielkanocna”. Wręczenie nagród odbędzie się w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa o godz. 11:00. Wszystkie palmy wezmą udział także w procesji oraz Mszy św. o godz.11:30. Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu oraz konkursie „Palma Wielkanocna”!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE