-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościZostań dawcą szpiku!

  Zostań dawcą szpiku!

  15 kwietnia policjanci z powiatu grójeckiego wspólnie z Fundacją DKMS Polska przeprowadzą rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych.

  W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większa szansa dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego. Rejestrując się, zwiększasz szansę na uratowanie komuś życia.

  Dzień Dawcy Szpiku organizuje także Komisariat Policji w Warce. Rejestracji będzie można dokonać:

  – w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w godz. 9 – 17

  – na stadionie lekkoatletycznym w godz. 10 – 13

  Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

  Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE