Dworek z kobiecą Piosenką!

Dworek z kobiecą Piosenką!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce wciąż ma marzenie, aby niecodziennie spotkania z piękną twórczością trwały. Dlatego chcemy zaprosić na kolejny koncert z cyklu „dWorek z Piosenką”, który odbędzie się 18 maja o godzinie 19:00 w Dworkowej piwnicy. Tym razem spotkanie z muzyką z perspektywy kobiecej wrażliwości. Gościem wieczoru będzie Agata Grześkiewicz w towarzystwie Katarzyny Mazurkiewicz w Recitalu zatytułowanym „Sama sobie napiszę tę Rolę”. Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, M. Czapińska, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, W. Dymny). Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z wykonywanych tekstów rozległy diapazon emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego — wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”.

Agata Grześkiewicz to uczestniczka programów telewizyjnych”: takich jak: „Szansa na sukces” (2010) oraz „Bitwa na głosy” (2012). Jest ona również laureatką wielu festiwali i przeglądów piosenki literackiej, m.in.:

– wyróżnienie w finale XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie,

– II miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie,

– I miejsce XVII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” w Kwidzynie,

– I miejsce na XI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu,

– Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie,

– Nagroda Główna Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego V Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.

U Jej boku przy fortepianie wystąpi Katarzyna Mazurkiewicz – laureatka licznych nagród, m.in. :

–  Nagrody Specjalnej dla Akompaniatora i Nagrody Specjalnej Konstantego Przybory na Festiwalu  Piosenki  Jeremiego  Przybory w Kutnie

–  Grand Prix i Nagrody za najlepszą  aranżację na   Festiwalu Piosenki  Musicalowej im.  Georga Gershwina, która od ponad roku jest członkiem zespołu Studia Accantus w Warszawie, w ramach którego współpracowała z m.in. Zamojską Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej,  Bielską Orkiestrą Festiwalową.

Tradycyjnie koncert zostanie poprzedzony „Dobrym Wieczorem”, czyli spotkaniem ze słowem pisanym i mówionym. Wszystkich rozkochanych w poezji, a nade wszystko tworzących ją, serdecznie zapraszamy do Dworku na długiej już na godzinę 18:00!

To będzie piękny wieczór! Niech nie zabraknie na nim nikogo!

Udostępnij:
← Walczyli o mistrzostwo Warki Zrób prezent dla mamy! →

Dodaj komentarz