Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPrzepiękny, kobiecy, dWorek z Piosenką!

  Przepiękny, kobiecy, dWorek z Piosenką!

  Niesamowity dWorek z kobiecą Piosenką chociaż już za nami, na długo pozostanie w pamięci! 18 maja w sposób niezwykły i wyjątkowy Agata Grześkiewicz w towarzystwie Katarzyny Mazurkiewicz opowiedziały historię o kobiecie. Pięknie wpisały się tym samym w klimat Dobrego Wieczoru w którym wiersze naszych poetów oscylowały również wokół tematu kobiety i jej jednej z piękniejszych ról jaką jest rola matki.

  Agata i Katarzyna nie ograniczały się za to do jednej roli, którą pełniły kobiety na przestrzeni dziejów. Świetnie dobranymi utworami Agata opowiedziała historię wielu kobiet, wielu ról które pełniły w różnej przestrzeni czasowej. Była to swego rodzaju podróż po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i masek które kobieta nie rzadko zmuszona jest przybierać. Teksty m.in. A. Osieckiej, A. Achmatowa, M. Czaplińskiej, A. Kitschamana, W. Młynarskiego, B. Maja, J. Kaczmarskiego czy W. Dymny w sposób niezwykły wyśpiewała dla zebranej w Dworku na Długiej publiczności Agata Grześkiwicz, szokujący tym samym, że z tak delikatnej i filigranowej kobiety wydobyć się może tak ogromny diapazon emocji. Ten niezwykły recital o kobiecych snach, marzeniach, mężczyznach i miłościach każdemu ze słuchaczy dał powód do namysłu i głębokiej refleksji.

  Był to idealnie zwieńczenie koncertów poetyckich w bieżącym roku artystycznym w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Do dWorku z Piosenką powrócimy po wakacjach!

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE