2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiKolejna wizyta turystycznych blogerów w Warce! Tym razem... Browar od kuchni!

  Kolejna wizyta turystycznych blogerów w Warce! Tym razem… Browar od kuchni!

  Browar w Warce – jak wygląda produkcja piwa? Odwiedź zakład i zobacz to na własne oczy!

  Niedawno na łamach Skomplikowane pisaliśmy wam o tym, że miasto Warka to nie tylko piwo. Skrajnie nieodpowiednim byłoby jednak udawanie, że browar nie wpłynął na miasto i jest dla niego kompletnie nieistotny. Tradycje browaru w Warce sięgają bowiem już XV wieku, a i nazwa samego miasta pochodzi albo od przedrostka „war” oznaczającego wiry wodne, albo od słowa „warzyć”, co odpowiada jednemu z produkcji procesów piwa.

  Kiedy znaleźliśmy informację, że browar w Warce można zwiedzać – nie zastanawialiśmy się długo. To już drugi z browarów, który udało się nam obejrzeć. Wcześniej odwiedziliśmy Podziemia Browaru Perła w Lublinie – jednak tam odwiedza się stare, nieczynne już pomieszczenia. Wycieczkę do dużej, czynnej fabryki piwa odbywaliśmy pierwszy raz.

  Chcesz wiedzieć jak przebiegała wycieczka i czy warto odwiedzić warecki Browar… kliknij tutaj.

  Warto zaznaczyć, że w dniach 15-17 czerwca odbędzie się WEEKEND NA SZLAKU JABŁKOWYM i w ofercie znajduje się również zwiedzanie Browaru w Warce (więcej o weekendzie – kliknij tutaj).

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE