14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeOtwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Pilicy

  Otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Pilicy

  15 czerwca 2018 r. Marszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Burmistrz Warki Dariusz Gizka w obecności radnych, przedstawicieli lokalnych instytucji, członków Szlaku Jabłkowego i mieszkańców Warki dokonali symbolicznego otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Pilicy zrealizowanej w ramach projektu ,,Ochrona bioróżnorodności obszaru nadpilicznego w Warce’’.

  W zakresie projektu oprócz ścieżki wykonane zostały następujące elementy: altana, kładki i podesty, tablice edukacyjne dotyczące chronionej przyrody nadpilicznej, odbyły się prelekcje w szkołach oraz piknik ekologiczny.

  Inwestycja ta podobnie jak wybudowana wcześniej ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Mostowej zostały zrealizowane przy wsparciu środków zewnętrznych pozyskanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego. W swoim wystąpieniu Burmistrz Warki podziękował Pani Marszałek za dobrą współpracę z Urzędem Marszałkowskim, która zaowocowała wspólnymi inwestycjami poprawiającymi walory rekreacyjno-turystyczne w Gminie Warka były to  między innymi: rewitalizacja ,,Parku Saskiego’’, budowa ,,deptaku’’ łączącego ulice Piotra Wysockiego z ulicą Polną oraz ,,Witacze’’ na drogach dojazdowych Gminy Warka w ramach projektu ,,Warka Turystyczną Perłą Mazowsza’’.

  Burmistrz podkreślił, że Gmina Warka wykorzystuje wszelkie możliwości pozyskania środków zewnętrznych dla poprawy jakości życia mieszkańców.

  Pani Elżbieta Lanc przekazała lokalnym władzom wyrazy uznania za skuteczność w działaniach na rzecz rozwoju gminy, pogratulowała, że Warka jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na mapie Mazowsza.

  Na zakończenie odbyła się degustacja lokalnych produktów i dań, które powstały na „Szlaku Jabłkowym” w ramach akcji „Jabłko na Widelcu”.

  Urząd Gminy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE