14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPowstaje gazeta dla seniorów z grójeckiego

  Powstaje gazeta dla seniorów z grójeckiego

  „Aktywny Senior” to tytuł jaki będzie miał dwumiesięcznik seniorów z ziemi grójeckiej. Do pracy nad jego wydaniem przystąpiły zaangażowane osóby 60+, które na co dzień działają aktywnie w grupach senioralnych. Spotkali się oni 3 lipca w Warce by dyskutować nad kształtem gazety i jednocześnie podzielić się pracą, którą koordynować będzie Stowarzyszenie W.A.R.K.A.. Celem dwumiesięcznika będzie dostarczenie informacji ważnych i przydatnych dla seniorów.

  Spotkanie odbyło się w Gminnej Instytucji Kultury w Warce i miało charakter wykładowo-warsztatowy. Część wykładową poprowadziła Kamila Gostkowska z redakcji Kuriera Wareckiego, która podzieliła się swoim doświadczeniem z tworzenia gazety.  Część warsztatową poprowadziły Dorota Lenarczyk i Agata Sotek ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  W efekcie spotkania wybrano nazwę gazety oraz pracowano nad pomysłami jakie informacje mogą się znaleźć w dwumiesięczniku. Ważnym elementem spotkania była praca w podgrupach, w ramach której seniorzy wypisywali pomysły w jaki sposób informacje do gazety można pozyskać. Ważne okazały się zarówno kwestie informacyjne dotyczące oferty dla seniora – przygotowywane przez instytucje oraz organizowane przez grupy senioralne. Istotną częścią będą informacje praktyczne m.in. dotyczące możliwych ulg czy uprawnień z których mogą skorzystać seniorzy a także porady dotyczące zdrowia czy urody.

  Pierwszy numer „Aktywnego Seniora” zostanie wydany we wrześniu. Przed redakcją dużo pracy i wyzwań. Zaplanowane zostały działy i informacje oraz podział prac wśród członków redakcji. W pierwszym numerze gazety senioralnej będzie można przeczytać o: 21 grupach senioralnych z powiatu grójeckiego, ich zrealizowanych i zaplanowanych projektach, ciekawych działaniach, wywiad z inspirującymi bohaterami, kalendarium wydarzeń z regionu oraz oferta lokalnych instytucji i punków usługowych z uwzględnieniem zniżek dla osób starszych, kącik dowcipów i krzyżówka, a także twórczość poetycka seniorów.

  Osoby 60+, które chciałyby się włączyć w pomoc przy tworzeniu gazety i być w jej redakcji, serdecznie zapraszamy do kontaktu: Agata Sotek tel. 504 968 412, asotek@stowarzyszeniewarka.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE