Więcej
  Strona głównaInstytucjeKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  W maju i czerwcu 2018 r. w Laskach, trzykrotnie nieznani sprawcy dokonywali kradzieży podczas których skradli 10 uli wraz z rodzinami pszczelimi. W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie. Ustalenie sprawcy nie jest jednak sprawą łatwą, bowiem pasieki zlokalizowane są w ustronnych miejscach, z dala od zabudowań, stąd trudno o świadków, którzy widzieliby coś podejrzanego.

  29 czerwca 2018 r. w miejscowości Gąski nieznany sprawca przez niezamknięte drzwi  piwnicy dostał się do pomieszczeń mieszkalnych na piętrze domu jednorodzinnego skąd dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 6 tys. złotych na szkodę mieszkańca gm. Warka.

  W dniach 12/13 lipca 2018 roku w miejscowości Laski gm. Warka nieznani sprawcy dokonali kradzieży elementów naciągów do drutów przytrzymujących drzewka w sadzie owocowym  na szkodę właściciela sadu – mieszkańca gminy Warka.

  Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tych przestępstw jednak Policja z Warki bardzo prosi o wszelkie informacje w tych sprawach, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców i odzyskania utraconego mienia.

  Dwa słowa Komendanta

  Serdecznie Witam Czytelników „Kuriera Wareckiego” oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

  W całym kraju w tym i gminie Warka rozpoczęły się wakacje. W czasie wypoczynku dzieci i młodzieży wzrasta ryzyko nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń przestępczych. Wzorem lat ubiegłych policjanci Komisariatu Policji w Warce przeprowadzali szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze brali czynny udział  w tematycznych spotkaniach z młodzieżą w ramach akcji „Bohaterskie Lato w Warce” z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze i w czasie zabaw na świeżym powietrzu, a także nad wodą. W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na wakacyjne wypoczynki policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe ze szczególną uwagą na stan trzeźwości kierowców. Informuję, że rodzic ma prawo prosić o skontrolowanie autokaru i jego kierowcy przez wyjazdem, jednak należy pamiętać aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były z wyprzedzeniem. Nie wszystkie dzieci opuszczą miejsce swojego zamieszkania. Część z nich okres wakacji spędzi w rodzinnym domu. Dlatego zwracam się do rodziców tych dzieci, aby uczulili swoje pociechy na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wpływ na realne bezpieczeństwo ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze rozpowszechniona wśród społeczeństwa świadomość o istniejących zagrożeniach.

  Korzystając z okazji chciałbym także przekazać mieszkańcom Warki informację dotyczącą opracowanych dla poszczególnych trzech rejonów służbowych na które podzielona jest gmina Warka – planów działań priorytetowych realizowanych przez dzielnicowych pełniących służbę w Komisariacie Policji w Warce. Działanie priorytetowe określane jest na podstawie analizy zagrożeń, wiedzy służbowej dzielnicowych jak również sygnałów społecznych w tym zgłaszanych przez samych mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Celem działań jest przede wszystkim poprawa poczucia bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach. Działanie priorytetowe realizowane jest w systemie sześciomiesięcznym – obecnie od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku. W aktualnych działaniach uwzględniono następujące miejsca i zdiagnozowane zagrożenia: Dworzec PKP – zakłócanie ładu i porządku publicznego, przestępstwa przeciwko mieniu; okolice sklepu w Laskach – zakłócanie ładu i porządku publicznego; Plac Stefana Czarnieckiego – zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym; okolice sklepu w Netto w Warce przy ul. Puławskiej – zakłócanie ładu i porządku publicznego. Również w tym zakresie proszę Was o aktywność i przekazywanie sygnałów oraz spostrzeżeń dzielnicowym z poszczególnych rejonów, być może ktoś z mieszkańców dostrzega potrzeby objęcia innych miejsc kolejnym działaniem priorytetowym – jesteśmy otwarci na sygnały i propozycje mieszkańców. Zachęcam mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” jak również „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Są to darmowe aplikacje na urządzenia mobilne, które umożliwiają zgłoszenie konkretnego problemu oraz nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu.

  Z poważaniem,

  Komendant Komisariatu Policji  w Warce

  podkom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE