Dlaczego warto być SuperW?

Dlaczego warto być SuperW?

W Rejonie Warka już po raz trzeci realizować będziemy projekt Szlachetna Paczka. W całej Polsce to już 18 edycja. Jest to projekt łączący tych, którzy mają otwarte serca i chcą w mądry sposób pomagać rodzinom znajdującym się w potrzebie.

Tylko w 2017 r. Szlachetna Paczka w swoje szeregi włączyła ponad 20 tysięcy rodzin (41 rodzin w gminie Warka), a wartość materialna pomocy przekazanej w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii ponad 11 tys. wolontariuszy Super W, a wśród nich 21 wolontariuszy z Warki! Aktualnie trwa rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej edycji Paczki. Na czym polega praca SuperW? Wbrew pozorom wolontariusz Szlachetnej Paczki to nie osoba, która przygotowuje świąteczne paczki dla rodzin, choć oczywiście w takie przygotowania również może się włączyć. Jego nadrzędnym celem jest jednak współpraca z potrzebującą rodziną oraz w późniejszym etapie z darczyńcom. To wolontariusz udaje się z wizytą do rodzin, zapoznaje się z ich aktualną sytuacją życiową i podejmuje decyzję o włączeniu ich do projektu. Często to sama wizyta wolontariusza jest już wspaniałym prezentem dla rodziny. W Szlachetnej Paczce nierzadko spotkamy osoby, które przez trudne doświadczenia życiowe tracą wiarę w lepsze jutro i nie widzą perspektyw na poprawę swojej sytuacji. Spotkanie z człowiekiem, który będzie potrafił uwydatnić dotychczas skrywane piękno już samo w sobie jest motywacją do walki z przeciwnościami. Nie bez powodu SuperW to bohaterowie potrzebujących rodzin – to oni odkopują z gruzów codzienności talenty i niezwykłe umiejętności poszczególnych członków rodziny. To oni często są pierwszymi osobami od dawna, które rozmawiają z rodzinami, przychodzą z pomocą, uświadamiają sens cierpienia, a czasem po prostu wysłuchują. Wreszcie to oni w kolejnym etapie pośredniczą z darczyńcom, który swoją paczką choć na chwilę odmienia los potrzebujących i przywraca uśmiech na twarzy obdarowanych.

Dlaczego warto? To przede wszystkim projekt w którym najwięcej możesz nauczyć się o samym sobie. To projekt w którym uczysz się słuchać i rozmawiać, uczysz się zarządzać czasem, poznajesz niezwykłych ludzi i ich historię, przekonujesz się o tym, że tak naprawdę w połączeniu z innymi wolontariuszami czy darczyńcami jesteś w stanie zrobić prawie wszystko. Przełamiesz bariery, staniesz się odważniejszy i wrażliwszy – to czas, który nie pozostanie obojętny, czas który zostawia po sobie ślad prawdopodobnie na całe życie. Jeśli się zastanawiasz – to spróbuj – poświęcony czas będzie obfitował w ogrom dobra nie tylko w życiu potrzebujących rodzin, ale też w Twoim!

Aby zostać wolontariuszem należy wejść na stronę www.superw.pl, odszukać na mapie rejon Warka, a następnie zarejestrować się wypełniając formularz zgłoszeniowy. Wolontariuszem mogą zostać tylko osoby pełnoletnie, osoby po 16 roku życia mogą zostać wolontariuszem wspomagającym. Zgłoszenia można dokonać do 15 września 2018 r. – Warto!

Szlachetna Paczka Warka

Udostępnij:
← Piękny, wakacyjny czas na finiszu! Kabaretowe ŚCIERNISKO już niebawem w Warce →

Dodaj komentarz