Więcej
  Strona głównaSportMistrzostwa Powiatu szkół w halowej piłce nożnej. LO Wysocki z podwójnym złotem....

  Mistrzostwa Powiatu szkół w halowej piłce nożnej. LO Wysocki z podwójnym złotem.

  W minionych dniach w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyły się Mistrzostwa Powiatu dziewcząt i chłopców w halowej piłce nożnej. Organizatorem zmagań było Liceum Ogólnokształcące imienia Piotra Wysockiego w Warce, zaś nad prawidłowym przebiegiem całych zawodów czuwała Iwona Masiewicz.

  Rywalizacja rozpoczęła się 9 kwietnia. Wtedy do rywalizacji przystąpiły dziewczęta reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu grójeckiego. Niestety rywalizacja dziewcząt przebiegała w nieco okrojonym składzie, gdyż do walki o tytuł najlepszego zespołu powiatu stanęły tylko cztery zdrużyny – LO Warka, ZSP Warka, LO Grójec, ZSP Grójec.  Rywalizacja systemem „każdy z każdym” wyłoniła pary finałowe: do walki o złoty medal przystąpiły drużyny LO Warka i ZSP Grójec, zaś pojedynek o brązowy medal rozegrał się pomiędzy zespołami ZSP Warka i LO Grójec. Zacięta i wyrównana rywalizacja wyłoniła następujących zwycięzców:
  1. Liceum Ogólnokształcące Warka
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Grójec
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Warka
  W rywalizacji dziewcząt organizatorzy przyznali także wyróżnienia dla poszczególnych zawodniczek. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Aleksandra Skiba (LO Warka), najlepszą zawodniczką rozgrywek została Angelika Ogrodnik (LO Warka), zaś laur dla najskuteczniejszej zawodniczki otrzymała Aleksandra Górecka (ZSP Grójec). Organizatorzy zdecydowali się także przyznać nagrodę specjalną dla drużyny Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu. Tym wyróżnieniem została doceniona gra fair-play, którą reprezentowały zawodniczki na mistrzostwach.

  Z kolei 16.04 w szranki stanęli panowie. O tytuł najlepszego zespołu powiatu rywalizowały następujące zespoły:  LO Warka, ZSP Warka, ZSP Mogielnica, LO Nowe Miasto nad Pilicą, ZSP Grójec, LO Grójec, ZSP Nowa Wieś, oraz ZSP Jasieniec.  Rywalizacja grupowa wyłoniła pary finałowe. O możliwość walki o złoty medal zagrały drużyny LO Warka i LO Grójec oraz ZSP Mogielnica i ZSP Warka. Półfinały zadecydowały, że o tytuł najlepszej szkoły w powiecie zagrają panowie z LO Warka z uczniami ZSP Warka. Niezwykle wyrównany mecz zakończył się różnicą jednego trafienia. Zdobywcom zwycięskiej bramki był Grzegorz Witan, który zapewnił wareckiemu liceum tytuł Mistrza Powiatu. Mecz o brązowy medal to pojedynek grójeckiego LO z reprezentantami Mogielnicy. Ostatecznie wygrali uczniowie ZSP Mogielnica.
  Podobnie jak w rywalizacji dziewcząt, tak i wśród chłopców przyznano nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem zmagań został Artur Cupriak (ZSP Mogielnica), król strzelców to zdobywca zwycięskiej bramki dla LO Warka, czyli Grzegorz Witan, zaś tytuł najlepszego zawodnika turnieju powędrował do Damiana Filipka z ZSP Warka.

  Tegoroczne Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych przyniosły podwójne złoto Liceum Ogólnokształcącemu imienia Piotra Wysockiego w Warce. Uczennice i uczniowie lokalnego ogólnika pokazali, że nauka to nie tylko książki i równania, lecz także sport, który wśród wareckiej młodzieży prezentuje się nader dobrze.

   

  Informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE