Zabawa będzie na sto dwa… w Nowej Wsi

Zabawa będzie na sto dwa… w Nowej Wsi

Niedziela 30 września to dzień, który warto zarezerwować na kolejne, już VII Święto Kultury Regionalnej, które odbędzie się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Zaczynamy o godzinie 14.00. Zaraz po uroczystym otwarciu na nowowiejskiej scenie zaprezentują się wykonawcy IV Festiwalu Śpiewaczego „Na mazowiecką nutę”.

W dalszej części programu planujemy otwarte warsztaty taneczne, które poprowadzi pasjonat regionalnych tańców, uczeń wiejskich mistrzów spod Przysuchy Wacław Czesław Pióro. Ten niezwykły tancerz jest pomysłodawcą Radomskiej Inicjatywy Oberkowej, która angażuje się w działania popularyzujące regionalną muzykę tradycyjną oraz współtwórcą cyklu Zawirowania Radomskie.

W czasie VII Święta Kultury Regionalnej nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Miłośnicy turystyki będą mieli okazję do przejażdżki wozem konnym po okolicy. Każdy znajdzie ulubione smakołyki na stoiskach z domowymi wypiekami oraz swojskim jadłem. W trakcie wydarzenia będzie można sięgnąć po wygraną w loterii fantowej. Pojawią się również stoiska z rękodziełem artystycznym, gdzie prócz zakupienia gotowych wyrobów będzie można samodzielnie wykonać piękny wianek wg własnego projektu. Ostatnim punktem programu będzie zabawa taneczna poprowadzona przez Zespół Retro.

Wszystkim uczestnikom gwarantujemy możliwość doświadczenia radosnej podróży w czasie. Święto Kultury Regionalnej to niewątpliwie jedno z najbarwniejszych wydarzeń w naszym lokalnym kalendarzu.

Organizatorzy: Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi oraz Stowarzyszenie „ANIMATOR”

Partnerzy: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji oraz OSP w Nowej Wsi.

Impreza odbywa się pod Patronatem Burmistrza Warki

Udostępnij:
← Brąz w Trójboju Siłowym Lżejsze plecaki dzieci z PSP nr 2 →

Dodaj komentarz