12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieHistoryczny sukces Polaków na maratonie w Moskwie

  Historyczny sukces Polaków na maratonie w Moskwie

  24 000… to liczba uczestników zawodów ostatniego Moscow Marathon, który odbył się w stolicy Rosji. Podczas rozegranych zmagań sportowych na dystansach maratonu i 10 km nie mogło zabraknąć Polaków. Team Kifato MK to drużyna, która najliczniej reprezentowała nasz kraj podczas rozgrywanych zawodów. Na wyjątkowo trudnej trasie położonej malowniczo wzdłuż rzeki Moskwy i w ścisłym centrum miasta nasza zawodniczka uzyskała najlepszy wynik wśród zaproszonych z zagranicy biegaczy. Karolina Waśniewska, aktualna wicemistrzyni Polski na dystansie maratońskim uzyskała czas 2:48,00 i jako 11 kobieta zameldowała się na mecie. Kolejną naszą reprezentantką na tym królewskim dystansie była Marta Mikołajczyk-Wasiliew. Bezapelacyjnie zajęła ona 1 miejsce w kategorii K 70 z czasem 3:58,55. Jest to  jeden z najlepszych wyników na świecie w tej kategorii wiekowej.

  Naszych Panów reprezentowali Łukasz Woźniak oraz Łukasz Więckowski. Pierwszy z nich dystans 10 km pokonał w czasie 32:43;00  i minął metę jako 14 uczestnik biegu. Natomiast Łukasz Więckowski z wynikiem 34:33 zajął wysokie 39 miejsce. W biegu na 10 km startowało ponad 12 000 uczestników.

  Warto dodać, że drużynę Team Kifato MK reprezentowało 13 uczestników. Była to najliczniejsza reprezentacja z 94 państw biorących udział w tym wydarzeniu sportowym.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE