-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejStypendia szansą dla rozwoju wareckiej młodzieży!

  Stypendia szansą dla rozwoju wareckiej młodzieży!

  16 października w Urzędzie Miejskim w Warce odbyło się uroczyste wręczenie umów i certyfikatów stypendialnych Lokalnego Fundusz Stypendialnego W.A.R.K.A.. Jest to już VIII edycja Funduszu, która mogła się odbyć dzięki wsparciu partnerów: Fundacji Stefana Batorego oraz Gminy Warka. Dziesięciu nowych stypendystów może rozpocząć rozwój swoich zainteresowań, spełniać marzenia i osiągać lepsze wyniki w nauce.

  Certyfikaty Lokalnego Funduszu Stypendialnego 2018/2019 z rak Burmistrza Dariusza Gizki oraz dyrekcji szkół: Wiesławy Zielonki z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego oraz Doroty Kreczmańskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Warszawa odebrali: Zuzanna Bagnicka, Natalia Charaton, Aleksandra Cichońska, Andrea Czasak, Kamila Kata, Kinga Krawczyk, Aleksandra Maciak, Karolina Mróz, Emilia Pucek oraz Małgorzata Sotek.

  LFS W.A.R.K.A. rozpoczął się w 2011 roku z inicjatywy społecznego prezesa Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzeja Zaręby. Jak podkreśla sam prezes „Nie moglibyśmy nawet starać się o dotację z Fundacji Batorego gdyby nie wsparcie ze strony Burmistrza Gizki i samorządu Warki. To deklaracja samorządu pokrycia wkładu własnego umożliwiła nam aplikowanie i pozyskanie zewnętrznej dotacji na rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży w naszej gminie”.  W ciągu 8 edycji Funduszu udało się przyznać aż 177 stypendiów na kwotę ponad 265 tysięcy złotych. Jest to ogromny sukces dzięki naszym wieloletnim Partnerom: Fundacji im. Stefana Batorego, Gminy Warka, lokalnym przedsiębiorcom i osobom indywidualnym, którzy przekazali 1% podatku na rzecz stypendiów.

  Stypendia miały realny wpływ na rozwój wareckiej młodzieży, ich talentów, pasji, zainteresowań czy sukcesów w nauce. LFS to  wspieranie rozwoju i indywidualnych uzdolnień dla tych, którzy są aktywni społecznie, a barierą w edukacji są czynniki ekonomiczne. Chociaż stypendium to niewielka kwota, to jest to szczególne wyróżnienie, które nie każdy otrzymuje.

  – Dzięki stypendium rozwinęłam swoje umiejętności gry na gitarze, mogłam opłacić dodatkowe zajęcia indywidualne. Chciałabym kontynuować moja pasje.

  – Dzięki stypendium mogłem zakupić niezbędny sprzęt do jazdy konnej i profesjonalny strój jeździecki, który umożliwił  mi rozwijanie mojej pasji, jaką jest jazda konna.

  – Dzięki stypendium odciążyłam rodziców z opłacania moich zajęć dodatkowych z języka angielskiego oraz zajęć śpiewu. Serdecznie dziękuję, że mogę się rozwijać w moich zainteresowaniach.

  To tylko 3 przykłady, a obrazują skalę pomocy jaką młodzież mogła uzyskać, dzięki ufundowanemu stypendium. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w postępach naszych stypendystów!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE